سبک های دکوراسیون داخلی (جامع ترین راهنمای 100 سبک طراحی داخلی)

تصویر نمایش دهنده چکیده مطلب
تصویر شاخص مقاله راهنمای جامع سبک های دکوراسیون داخلی

سبک های دکوراسیون داخلی !!؟؟؟ میدونم که خیلی موضوع گسترده و خودمونی بگم اعصاب خورد کنی شده. همش میگیم این خونه کدوم سبک طراحی شده ؟ کارفرما میاد نظر میده که چی میخواد باز میری تو فکر که کدوم سبکو میخواد ؟ حالا اینا هیچی !! جالب اینجاست طرح زدی نمیدونی کدوم سبکو زدی :) جرات نمی کنی بگی طرح جدیدم به سبک فلان که یکی که وارده بیاد کلی ازت ایراد بگیره بگه اینکه اون نیست :( خیلی بده میدونم بعد داری طرح میزنی میخوای برای دکوراسیون داخلی لوازم انتخاب کنی باز میمونی که کدوم آبجکتو انتخاب کنی که نه طرح خراب شه نه سبک عوض شه . ای بابا پس چیکار کنیم ؟ من راه حلشو میگم این مقاله رو تا آخر بخون. به جرات میگم مشکلت حل میشه. راهنمای جامع سبک های دکوراسیون داخلی اونم 100 سبک ؟ آره درسته تازه کلی پیشنهاد برای هر کدوم از سبک های طراحی داخلی هم گذاشتم که هرکدومو به صورت کامل تر با جزئیات بیشتر یاد بگیری. کلی هم عکس هست که قشنگ ایده بگیری. پس وقتو تلف نکنو استارت خوندنو بزن.

فهرست مطالب

  1. مقدمه ای بر سبک های دکوراسیون داخلی
  2. آشنایی با سبک های دکوراسیون داخلی مختلف و بررسی آن ها
عکس نمایش دهنده مطالبی که در مقاله انواع سبک های دکوراسیون داخلی یاد می گیریم

I) مقدمه ای بر سبک های دکوراسیون داخلی

اگر بخواهم بحث رو با یک تعریف زیبا و مختصر از طراحی داخلی آغاز کنم باید بگویم که طراحی داخلی به این صورت تعریف می شود: “هنر یا فرایند طراحی دکوراسیون داخلی یک اتاق یا ساختمان”. در حالی که “فرایند” ممکن است مجموعه ای از قوانین یا دستورالعمل های دقیق را شامل شود ، مفهوم “هنر” بسیار روان تر و ذهنی تر است. در نتیجه ، درک سبک طراحی می تواند گیج کننده و بدون چارچوب مرجع مشترک باشد. اگر مشتری نتواند دید خود را برای تزئین یک فضای مسکونی یا تجاری به وضوح بیان کند ، یک طراح داخلی یک چالش بزرگ را تجربه می کند. این مقاله برای اطلاع رسانی و توانمندسازی در شناخت و طراحی انواع سبک های دکوراسیون داخلی شکل گرفته است.
اهداف این مقاله یا به اصطلاح واژه نامه شناخت سبک های دکوراسیون داخلی منزل عبارتند از:

  • اطلاع رسانی – یک منبع جامع برای تعریف و شناخت سبک های مختلف است.
  • الهام بخش – به مشتریان کمک می کند که چگونه اتاق ها و سبک های مختلفی می توانند با هم ترکیب شوند تا دکور مورد نظرشان را ایجاد کنند
  • توانمندسازی – ارتباط برقرار کردن ایده ها را برای طراحان و مشتریان آسانتر می کند

II) آشنایی با سبک های دکوراسیون داخلی مختلف و بررسی آن ها

یکی از مهم ترین ویژگی های یک طراح یا دکوراتور داخلی شناخت کامل او بر سبک های دکوراسیون داخلی می باشد تا بتواند متناسب با شرایط آب و هوایی و فرهنگ آن جامعه بهترین سبک را متناسب با سلیقه کارفرما انتخاب کند و بداند که چه لوازمی را به درستی متناسب با آن انتخاب کند.

I-II- محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی

ما با 100 مورد از محبوب ترین سبک های طراحی داخلی شروع کردیم و با گذشت زمان موارد بیشتری را به لیست اضافه خواهیم کرد. هر سبکی از طریق توضیحات ساده ، شناسایی ویژگی های خاص ، نمونه هایی از مبلمان و لوازم روشنایی و عکسی که جنبه های خاصی از سبک دکوراسیون داخلی منزل را نشان می دهد ، توضیح داده شده است. به طور معمول این سبک های دکوراسیون داخلی به عنوان یک نقطه شروع برای تزئینات پروژه شماست. استفاده از این لیست باعث می‌شود تا احساس راحتی کنید ، و به ما بگویید که چگونه می توانیم آن را بهبود بخشیم. این منبع مانند خود سبک ، همیشه در حال تحول است.

III) بررسی سبک های طراحی داخلی

1- آبستره یا ابسترکت (Abstract Style)

اگر به ترتیب حروف الفبای انگلیسی پیش بریم اولین سبک از سبک های دکوراسیون داخلی که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد سبک ابسترکت می باشد. تقریباً مانند هنر انتزاعی اکسپرسیونیست ، طراحی خانه به سبک آبستره روی عناصر تک معماری ، مانند درهای نامتقارن و اثاثیه منزل متمرکز است. این سبک شبیه به طراحی مدرن یا معاصر است ، اگرچه سبک ابسترکت به نوعی جنبه های بی نظمی را نیز در خود جای می دهد تا منظره ای تازه و منحصر به فرد را ارائه دهد. این نوع از طراحی داخلی ، دارای رنگ های برجسته (بولد) مانند زرد ،آبی و نارنجی است. از سیاه به عنوان یک عنصر متضاد استفاده می شود. میزها ، صندلی ها و مبل ها دارای آستر و پوشش‌های تمیز هستند اما تقریباً مانند خود سبک آبستره ، این مبلمان نیز نامتقارن هستند. نورپردازی هم ساده می باشد و به نوعی از زیبایی شناسی مدرن بهره می برد. ممکن است در این سبک یک آویز با شکل هندسی الماسی مشاهده کنید که نور انتزاعی را در تمام قسمت های داخلی پخش می کند.

2- کولونیال یا استعمار آمریکایی (American Colonial Style)

این سبک قدیمی آمریکایی ویژگی های طراحی خانه سنتی و روستایی را در هم می آمیزد ، در حالی که دارای عناصر الهام بخش تاریخی است. اغلب حاوی نقاشی های قدیمی ورنگ های برنز روغنی است. پارچه ها و کاغذ دیواری ها از جنس پارچه کتان نازک برخوردار هستند که در دوره استعمار رایج بود. مبلمان دست ساز و الهام گرفته از مبلمان‌ قدیمی آمریکاست. هر میز و صندلی دارای طراحی های خاصی است که در آن منبت کاری های پیچیده و تزئینات نگارشی حکاکی شده است. چوب‌هایی که به طور معمول برای ساخت مبلمان مورد استفاده قرار می گیرند شامل افرا ، نارون ، چوب گردوی امریکایی و گیلاس است. دستگیره های برنجی برای افزودن به زیبایی ، به کابینت ها ، کشوها و قفسه ها افزوده می شوند. فانوس های ساخته شده از برنج و مس ، لوسترها و چراغ های دیواری برای ایجاد یک حس باستانی به فضای داخلی به سبک کولونیال آمریکا افزوده میشود.

3- آمیش (Amish Style)

یکی از سبک های دکوراسیون داخلی سبک آمیش می باشد که دقیقاً مانند سبک زندگی مردم آمیش ، این سبک طراحی داخلی با تأکید بر کارایی و ساده است. خانه ها اغلب با رنگ های خنثی مانند خاکستری ، سیاه ، سفید و قهوه ای پر می شوند. از مبلمان چوبی در سراسر خانه استفاده می شود و تضادی گرم با پالت رنگ روغنی ارائه می شود. اثاثیه سبک آمیش با فرم های تاج شکل ودرب های روکش دار قابل تشخیص هستند. میزها ، صندلی ها ، مبلمان و کمد لباس ها به طور معمول از چوب محکم مانند گیلاس و بلوط ساخته شده اند. وسایل گازسوزدر خانه های آمیش محبوب است. از متریال قابل اطمینان مانند آهن ، مس و قلع برای ساخت آویز و قلاب های دیواری استفاده می شود.

4- عربی (Arabian Style)

طراحی خانه عربی با ترکیبی از متریال شاد، رنگ های منسجم مانند فیروزه ای و الگوهای زینتی ، تجملات و ظرافت ها را نمایش می دهد. ترکیب و تطبیق بافت ها و متریال متنوعی از قبیل نیمکت های مخملی ، میزهای چوبی و دکورهای شیشه ای ، جلوه ای جذاب را در سالن‌های نشیمن یا اتاق خواب به وجود می آورد. الگوهای موزاییکی (تکه تکه ای) اغلب در فرش ها ، پرده ها و کاغذ دیواری ها ایجاد می شوند تا جلوه ای تزئینی ایجاد کنند. رنگ های خنثی پایه و اساس معماری داخلی عربی هستند و رنگ های زینتی مانند طلا ، نقره ، فیروزه ای ، صورتی و برنز شخصیت و جذابیت فضا را به وجود می آورند. دارای آویزه های فلزی هستند که با یک الگوی پیچیده حکاکی شده اند. صندلی ها و کاناپه ها با مواد لوکس مانند ابریشم و مخمل تزیین شده اند. لوازم چوبی مانند میز و کابینت بسیار پیچیده و با جزئیات بالا هستند تا ظاهری سلطنتی و مجلل را به وجود آورند.

5- هنر دکو (Art Deco Style)

با الهام از هنر و طراحی فرانسه از دهه 1920 ، سبک هنر دکو با فلزاتی مانند استیل ، شیشه و کروم مشخص می شود. برخلاف سبک وینتیج ، که دارای الگو گل های برجسته است، فرش ها و پارچه‌ها از چاپ های گرافیکی به شکل زیگزاگ ، آفتابگردان ، پوست حیوانات و اشکال هندسی تشکیل شده است. مبلمان و هنرهای دیواری در سراسر خانه دندانه دندانه و لبه دار هستند. لوازم نیز سایز بزرگ با صندلی های بزرگ، گنجه ، کمدها و نیمکت های معمولاً مربوط به دهه 1920 هستند. لوازم روشنایی نیز معمولاً از مواد براق مانند برنز پولیش شده ، یا استیل ساخته شده اند. الگوهای هندسی غالباً بر روی دیوارکوب ها، سقف ها و لامپ ها چاپ می شوند. نمونه های بسیار خوبی از معماری Art Deco را می توان در فلوریدا، منطقه تاریخی در ساحل میامی مشاهده کرد که در آن بسیاری از هتل‌های کوچک که در اواسط دهه 1920 تا اوایل دهه 1940 ساخته شده اند، پذیرای این سبک غریب هستند.

6- هنر مدرن فرانسوی مرتبط با هنر دکو (Art Moderne Style)

یکی دیگر از سبک های طراحی داخلی سبک هنر مدرن فرانسوی است. سبک هنر مدرن فرانسوی سبک مدرنیته را با مینیمالیسم آرمانگرایانه ترکیب می کند. برخلاف دکوراسیون هنر دکو پرزاویه ، طراحی های هنر مدرن زاویه دار و گرد هستند. اغلب آنها با خطوط موازی زیبایی خاصی را نشان می دهند . خانه های به سبک آرت مدرن دارای یک پالت رنگی تماما سفید هستند و دارای صفحات صاف و با جزئیات کمتر هستند. درها ، پنجره ها و سایر عناصر معماری دارای گوشه های خمیده ای هستند. بافتهای سرد و طبیعی مانند فلزی ، سفالی ، بتونی و شیشه ای همگی با هم ترکیب و تطبیق داده شده اند. کلید اصلی مدرن بودن سادگی است – الگوهای تزئینی کمتر استفاده می شوند. در عوض ، رنگ های خنثی ویکدست به بیان قوی کمک می کنند. صندلی ها و مبل ها دارای لبه های گرد هستند و از رنگ های متضاد مانند سیاه و سفید استفاده میشود . آباژورها و چراغ های رومیزی در سبک هنر مدرن محبوب هستند. این چراغ ها معمولاً از شیشه مات و به صورت دایره ای ساخته شده اند.

7- هنر نو (Art Nouveau Style)

طراحی منزل به سبک نو آرت (Art Nouveau) مشابه سبک دکو آرت است از این رو که دارای جزئیات تزئینی همراه با ویژگی های معاصر است. با این حال ، در این سبک به جای استفاده از اشکال هندسی زاویه دار ، از خطوط پیوسته و روان استفاده می شود. قاب و درهای پنجره و مبلمان دارای لبه های خمیده و زیبا هستند. نمادها و نقوش آن خلاصه ای از پوشش گیاهی ارگانیک و “مجموعه ای از اشکال بیومورفیک” می باشند. بخش اعظمی از مجسمه ها یا تصاویر آن به صورت مستقیم نمایانگر زنان است یا اشاره ای به آن دارد. از دیگر عناصر رایج طراحی هنر نو می توان به الگوهای گل ، گلدان های شیشه ای رنگی ، فرش‌های شرقی و نرده های راه پله فرفورژه اشاره کرد. نورپردازی به طور معمول با پوشش شیشه ای یا شبیه به سنگ های قیمتی می باشند و درنهایت می توان گفت این سبک عناصر طبیعی مانند : تاک ها (درختان) ، پرندگان ، شاخه ها و گل ها را در خود جای داده است.

8- آرتیزان یا صنعتگر (Artisan Style)

از سبک های دکوراسیون داخلی نوبت به بررسی سبک آرتیزان می رسد. رنگ های گرم ، بافتنی ساده و روستایی همه در طراحی خانه های به سبک آرتیزان گنجانده شده است. مصالح همه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و برای ساخت جزییات استفاده می شوند. کابینت های چوبی گرانبها، شیر آب برنز روغنی و سطوح فلزی همه در ایجاد یک خانه ارتیزان نقش ایفا می کنند. فرش‌ها و پارچه ها دارای الگوهای گلدار و انتزاعی هستند ، شبیه به آنچه در خانه هایی با سبک سنتی پیدا می کنید. نوع مبلمان را می توان با یک کار هنری خوب و زینتی که بیش از حد تزئین نشده است مشخص کرد ، و به طور معمول نشان دهنده هویت یا قومیت سازنده است. همین ایده در مورد لوازم روشنایی ، نیز صدق می کند. خانه های به سبک صنعتگر می توانند از لوسترهای آویز دست ساز گرفته تا چراغ های رومیزی با شییه مات را در خود جای دهند. از آنجا که کل فرایند ساخت لوازم این سبک با زحمت و با دست انجام می شود ، هر قطعه ای از این لوازم استفاده شده ، در نوع خود بینظیر است.

9- هنر و صنایع دستی (Arts & Crafts Style)

یک دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی سبک آرتس و کرفتس می باشد. سبک هنر و صنایع دستی عناصر داخلی را از انواع سبک های مختلف ، از جمله سبک هنر نو و سبک آرتیزان به ارث برده است. این سبک طراحی در پاسخ به تولید انبوه صنعتی سازی جهانی بوجود آمد. بر خلاف سبک های تاریخی ، مبلمان در سبک هنر و صنایع دستی تمایل به شکل جدی تر و صریح تری دارند. مبلمان دستباف ، چوب‌های تزئینی گرانبها از بلوط یا چوب ماهون ، به همراه شیشه رنگی و کاشی سرامیکی ، همه مواردی هستند که این نقوش داخلی را تشکیل می دهند. این سبک آغشته به طبیعت گرایی ، دارای یک پالت رنگی است که به طور معمول الهام گرفته از زمین است و شامل نارنجی تیره ، قهوه ای ، خاکستری مایل به قهوه ای و سبز است. یکی دیگر از کلیدهای اصلی سبک هنر و صنایع دستی عناصر داخلی است. کابینت های آشپزخانه ، قفسه ها ، نیمکت ها و وسایل روشنایی به طور معمول برای ایجاد زیبایی و وحدت در خانه ، داخل دیوارها ساخته می شوند. نورپردازی معمولاً از رنگهای گرم مانند رنگ مس یا برنز تشکیل شده است.

10- آسیایی (Asian Style)

برسیم به مشرق زمین و یک دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی یعنی سبک آسیایی. سبک آسیایی زیر مجموعه ای از سبک معاصر است. فضای داخلی با سبک آسیایی روی پوشش صاف ,ساده و شکل های برجسته تمرکز می کند و غالباً باعث احساس آرامش می شود. خانه هایی به سبک آسیایی ، دارای گیاهان تزئینی و سینک های سنگی است که نشانگر طبیعت اند. در این گونه خانه ها طراحی روی عناصر طبیعی مانند چوبی و کاشی و بتونی نیز تأکید شده است. از آنجا که خانه هایی که از سبک آسیایی الهام گرفته اند به تمیزی و آرامش توجه دارند ، مبلمان چند منظوره اغلب برای ایجاد فضای ذخیره سازی مورد استفاده قرار می گیرد ، و این باعث می شود که این یک سبک برای فضاهای کوچک بسیار مناسب باشد. نیمکت های بازشو که برای سازماندهی فضا استفاده می شوند، در خانوارهای آسیایی رایج تر است. مبل ها و صندلی ها با رنگ و الگوی متنوع با بالش های ابریشمی تزئین شده اند. سطوح لوازم روشنایی نیز به همان اندازه مبلمان صاف و صیقلی هستند. چراغ های رومیزی به عنوان لوازم اکسسوری در هر اتاق در خانه های آسیایی بسیار عالی هستند.

11- باروک یا عجیب و غریب مربوط به قرن 18 (Baroque Style)

بررسی سبک های دکوراسیون داخلی را با شروع حرف دوم انگلیسی یعنی سبک باروک آغاز می کنیم. طراحی خانه به سبک باروک با ظرافت ، عظمت و تجمل همراه است. خصوصیات مبلمان این سبک از خانه ها دارای طراحی پیچیده ، لوازم جانبی تزیینی و مواد براق مانند سنگ مرمر و گرانیت از نشانه های این سبک تاثیر گرفته از اروپا می باشد. معماری ، دکوراسیون و مبلمان همه متقارن هستند و گلدان ها اغلب در سراسر خانه استفاده می شوند. منحنی های نامنظم ، کتیبه های پیچیده ، برجسته کاری و پایه های پیچ خورده را می توان در قسمت هایی مانند مبل ها ، صندلی های ناهار خوری ، میز و کابینت یافت که باعث بوجود امدن حس حرکت در خانه می شوند. صندوق های تزئینی عروسی به نام کاسینی نیز بسیاری از این جزئیات را در خود گنجانده است. شمع و فانوس ها اغلب دراین گونه از سبک ها در منازل مورد استفاده قرار می گیرند.

12- باوهاوس (Bauhaus Style)

صحبت از سبک های طراحی داخلی است که به سبک باوهاوس می رسیم. سبک بائوهاوس سبک آلمانی است و تقریباً مانند طراحی مدرن ، تأکید بر سادگی دارد . این طرح به اصطلاح زیست محیطی درواقع یکپارچه سازی هنر و علم بود و نیازهای انسان را برآورده می کرد. به عنوان مثال ، وسایل روشنایی با توجه به سبکشان و همچنین براساس نحوه رضایت از عملکرد آن در یک اتاق انتخاب می شود (یعنی روشنایی زیر کابینت برای کارهای آماده سازی در آشپزخانه). وسایل نورپردازی ساده ی زیادی را برای روشنایی اتاق مشاهده می کنید . در کل ، مبلمان سبک باوهاوس به طور باورنکردنی انعطاف پذیر هستند و به صورت منحصر به فردی توانایی انطباق با محیط و نیازهای فردی را دارا هستند. بسیاری از مبلمان را می توان تاشو کرد و یا مطابق با الزامات تخصصی هر موقعیتی تنظیم کرد و معمولا قیمت بالایی ندارند.

13- خانه ساحلی (Beach House Style)

رسیدیم به یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی یعنی سبک خانه ساحلی که احساس سبکی و مطبوعی را به وجود می آورد ، دقیقاً مانند حس مبهمی که هنگام ایستادن بر روی شن ها روی پای خود حس می کنید. پالت های رنگی معمولاً از رنگ های ساحلی موجود در طبیعت ، مانند رنگ آبی ، بژ و سفید استفاده می شوند . آباژورها نیز می توانند گنجانیده شوند تا به شخصیت فضایی آن بیفزایند . مواد طبیعی مانند چوب خیس شده و آیینه معمولاً در طراحی خانه ساحلی یافت می شوند. مبلمان برای داشتن مقاومت در برابر آب و رطوبت ، معمولاً از چوب حصیری یاکهنه نما ساخته می شوند. صندلی ها و مبل ها با پارچه های روشن از جنس پنبه یا کتان تزیین شده اند. وسایل روشنایی دارای ویزگی های دریایی هستند – به عنوان مثال ، لامپ های روی میز را می توان با یک طناب به عنوان پایه آن آویزان کرد. فانوس های روستایی ساخته شده از مس یا آهن نیز ممکن است به عنوان چراغ های دیواری استفاده شوند.

14- بوهمیان (Bohemian Style)

خانه های سبک بوهمی مجهز به فضایی آرام و بی نظیر هستند و تأکید بر طبیعت ، الگوهای پیچیده و میناکاری و رنگهای روشن مانند بنفش ، قرمز دارند. در واقع ، همه این عناصر غالباً برای ایجاد این سبک ترکیب می شوند. سبک شیک بوهو در مورد ترکیب کردن رنگ های جالب ، خرده ریزها ، پارچه ها و انواع مختلف مبلمان هیچ گونه قصد تطبیق یا پیوستن به سبک خاصی را ندارد ، و دقیقاً از چادرنشینان عشایری الهام گرفته است. شاید یک مبل سبک معاصر را ببینید که دارای طرح راه را ه یا خط خط است و در کنار یک میز عثمانی مخملی و یک صندلی با رنگ روشن است. این یک ترکیبی از انواع مختلف مبلمان است که فضای داخلی بوهمی را بسیار متنوع می کند. لوازم روشنایی نیز دقیقاً به اندازه مبلمان منحصر به فرد است. آویزهای کاملاً پیچیده و لوسترهای کریستالی و چراغ های رو میزی اثاثه ای متداول برای خانه های بوهمی است.

15- کولونیال یا استعمار انگلیس (British Colonial Style)

با الهام از دکوراسیون رایج در دوران استعمار آفریقا ، آسیا و غرب هند ،در فضای داخلی به سبک استعمار انگلیس از پارچه های نخی روشن به عنوان رومیزی ، پرده و ملافه استفاده می کنند. رایج ترین پالت رنگ شامل ترکیبی از سفید ، بژ و قهوه ای برای ایجاد ظاهری مطیع و لطیف است. گل ها و گیاهان به طور مداوم در سراسر خانه مورد استفاده قرار می گیرند تا احساس تازه ای را به وجود بیاورند . مبلمان از موادی مانند حصیر، آبنوس ، چوب ساج و چوب ماهون ساخته شده اند. میزها ، صندلی ها ، کابینت ها و مبل ها معمولاً با چوب های تیره رنگ ساخته می شوند تا یک محیط باشکوه و آراسته بوجود آید. مبلمان رنگی با دیوارهای بدون رنگ یک تضاد زیبا را ایجاد می کند. فانوس های شیشه ای و پنکه های سقفی چراغدار از وسایل محبوب برای روشنایی خانه های به سبک کولونیال انگلیس هستند. دکوراسیون استعماری بریتانیا دارای ظرافت خاصی است که این امر آنان را به طراحان داخلی و دکوراتورهای محبوب تبدیل می کند.

16- کارولین (Carolean Style)

رسیدیم به یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی یعنی سبک کارولین. سبک کارولایی که از آن به عنوان سبک ترمیم یا تجدید یاد می شود ، شبیه خانه های تحت تأثیر سبک باروک است. برنج, فلزی مناسب برای درب کابینت ، شیر آب و دستگیره درب است. مبلمان با ظرافت حکاکی شده است و از چوب های زیبا با الهام از نقوش گل و میوه ساخته شده است. گردو نوعی چوب است که بیشتر در ساخت صندلی ها ، میزها ، کابینت ها و غیره در این سبک استفاده می شود. پوشش تزئینی از چوب ظریف و ریز که به روکش چوبی معروف است به مبلمان اضافه می شود (چوب مخصوص روکش مبل) تا به زیبایی آن بیافزاید. نورپردازی سبک کارولین، ترکیبی از ویژگی های مدرن و دنیای قدیم را به همراه دارد. این سبک در انگلیس در زمان سلطنت چارلز دوم رواج داشت.

17- چینی (Chinese Style)

نقوش طراحی داخلی چینی ها از سبک آسیا و zen تقلید شده است که تمرکز بر طبیعت و سادگی دارد. فضای داخلی پر از رنگ های روشن مانند طلایی ، قرمز ، قهوه ای و سیاه است. در این سبک فنگ شویی(روش چینی در ساخت منزل یا راهی برای چیدن لوازم منزل براساس اصول تعریف شده است) دارای اهمیت خاصی است ، زیرا گفته می شود چیدمان مبلمان و دکوراسیون باعث ایجاد انرژی مثبت درخانه می شود. کابینت ها ، کمدلباس و صندلی ها حکاکی های دقیقی از نقاشی اژدها ، کوه ها ، ابرها ، پرندگان و گل ها را دارند. مبلمان این سبک با لاک غلیظ (از برخی درختان بومی چین وژاپن به دست می آیدکه برای جلا دادن به چوب به کار می رود) برای ظاهری براق در بازار عرضه شد .که در ابتدا ، این روند فوق العاده گران بود و اثاثیه کاملاً لاکچری و بزرگ فقط برای اعضای امپراتوری سلسله سونگ محفوظ بود. تا قرن نوزدهم این قیمت ارزان تر شده بود ، اما به طور معمول در قطعات کوچکتر یا بخش های تزئینی مبلمان مورد استفاده قرار می گرفت. فانوس های کاغذی برای کمک به رنگ ، بافت و هم چنین ایجاد نور از سقف آویزان می شوند. آویز و لوسترهای تزئینی را نیز می توان در فضای داخلی چین یافت.

18- چیپندیل (Chippendale Style)

بله درسته یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی سبک چیپندیل می باشد. سبک طراحی داخلی چیپندیل در سال 1754 پدیدار شد که توماس چیپندیل فروشگاه مبلمان ” The Gentleman and Cabinet Maker’s Director ” را منتشر کرد. مبلمان چیپندیل دارای متأثر از مبلمان گوتیک و روکوکو و عناصر معماری چینی ها است. پایه های عقب مبلمان به سمت بالا جریان پیدا می کند. ویژگی های دیگر مبلمان چیپندیل شامل پایه های صاف و الگوهای تور مانند و شبکه ای است. مبلمان به طور معمول از چوب ماهون ساخته شده است ، موادی که به راحتی حکاکی شده و در معرض سایش و فرسودگی روزمره پابرجاست. صندلی ها با پارچه هایی مانند مخمل یا ابریشم پوشانده شده اند. فضای داخلی چیپندیل با رنگ های خنثی مانند قهوه ای ، سفیده خامه ای و خاکستری پر شده است. از فلزاتی مانند طلا ، نقره و برنز نیز در کل منزل استفاده می شود. لوسترها یک چراغ نوری معمولی هستند که برای ایجاد حس کمال و اغوا مورد استفاده قرار می گیرند.

19- ساحلی یا کواستال (Coastal Style)

سبک ساحلی نوعی حس آرامش ، مطیع و بی دغدغه را به شما هدیه می دهد. عناصر الهام گرفته از ساحل مانند شن و ماسه ، شیشه دریا و چوب به عنوان دکوراسیون در سرتاسر خانه استفاده می شوند. یک پالت رنگی رایج در سبک ساحلی شفاف و سفید است ، و گاهی اوقات لکه های آبی ، سبز و مرجانی نیز وجود دارد. نور یک عنصر اصلی در طراحی داخلی ساحلی است ، بنابراین ، خانه ها دارای درب های شیشه ای ، چراغ های سقفی و پنجره های بزرگ هستند. مبلمان ساحلی به طور معمول با یک زندگی ساحلی همراه است ، بنابراین شما اغلب صندلی های چوبی نقاشی شده و میزهای فرسوده یا صندلی حصیری بافته شده را مشاهده خواهید کرد. برای روشنایی نیز عناصر طبیعی مانند نور خورشید یا لامپ هایی که همان حس رنگ و گرمای نور خورشید را به خانه ببخشند استفاده می شود . لوسترهای با اویزهای کریستالی ابشاری یا آویزهای چوبی که دارای ظاهری فرسوده است هر دو برای یک خانه ساحلی مناسب هستند.

20- کامانولف یا جمهوری کشورهای مشترک المنافع (Commonwealth Style)

مبلمان خانگی به سبک مشترک المنافع یا Cromwellian روی اصول اولیه تمرکز دارد – مبلمان دارای خطوط صاف و مستقیم و عاری از حکاکی ها و تزئینات پیچیده ای هستند. سبک مشترک المنافع ویژگی های مشابهی با سبک باوهاوس دارد به این دلیل که بیشتر بر سبک و دکوراسیون تمرکز دارد. به جای اثاثه یا لوازم داخلی مخملی یا ابریشمی ، از چرم برای احساس سادگی و براق بودن استفاده می شود. نوارهای ضخیم چرم گاو در قسمت های طاقچه ها و ریل های صندلی کشیده شده و توسط میخ های برنجی چسبانده شده است. پشتی صندلی هرگز پر نشده ، زیرا این سبک بسیار مناسب و لوکس در نظر گرفته شده است . لوازم روشنایی نیز همچنین دارای اشکال بسیار اساسی با جزئیات کم مانند آویزهای به شکل هندسی صاف و یا روشنایی های ساده ای که بر دیوارها آمیخته شده اند را شامل می شود.

21- معاصر یا امروزی (Contemporary Style)

سبک معاصر غالباً با طراحی مدرن در ارتباط است – با این حال ، تفاوت های کمی وجود دارد. بر خلاف همتای مدرن ، سبک معاصر از دوره های مختلف زمانی تاثیر می گیرد و فضای گلچین شده و منتخبی را ایجاد می کند. به عنوان مثال ، مبلمان می توانند با قالب بندی دقیق در اطراف دیوارها و پنجره ها قرار بگیرند. سبک معاصر همچنین از سبک طراحی مینیمال نیز استفاده میکند. زیرا چیدمان ها باز و مطبوع هستند و هیچ گونه درهم برهمی را نمی بینند. مبلمان دارای زاویه های تیز و 90 درجه ای بوده و با پارچه های ساده مانند پشم ، پنبه و کتانی که هیچ تزئین و الگوی خاصی ندارند ، تزیین شده است. در عوض ، مبل ها ، صندلی ها و عسلی ها با رنگ های خنثی مانند سیاه ، سفید و برنزه پوشانده شده اند . هیچ گونه حاشیه ، دامن ، زینت یا آویزی را نمی توانید در مبلمان سبک امروزی یا معاصر پیدا کنید ، زیرا تمام پایه ها در معرض دید هستند. لوازم روشنایی از مواد براق مانند شیشه ، سرامیک یا استیل ساخته شده است.

22- بریتانیای سرد (Cool Britannia Style)

این سبک خانگی نشان از غرور و افتخار در انگلستان است ، بنابراین پرچم انگلیس اغلب به عنوان الهام در طراحی استفاده می شود. این سبک الهام بخش از فرهنگ پاپ در دهه 1960 در اوج خود بود و توسط گروه‌های محبوب آن زمان مانند Oasis و Elastica و the Spice Girls تقویت شد. رنگ های مختلف مانند قرمز ، سفید و آبی اغلب به طرز عجیبی در کل خانه استفاده می شود. به عنوان مثال ، یک شومینه آجری گرم ، دیوارهای خامه ای رنگ و مبل های با رنگ آبی رنگ پالت رنگی سبک بریتانیای سرد را تشکیل می دهند. لوازم جانبی عجیب و غریب و هنری ، زیبایی خاصی به این سبک الهام گرفته از انگلیس می بخشند. کوسن ها معمولاً به عنوان روشی برای ایجاد رنگ روی مبلمان با رنگ های خنثی مورد استفاده قرار می گیرند. بالشها می توانند دارای رنگهای قرمز ، سفید و آبی و یا رنگ های جامد باشند. مبل های چرمی و صندلی اغلب در این سبک از خانه ها دیده می شوند. از وسایل قدیمی خاص نیز استفاده می شود ، مانند میزهای چوبی فرسوده و باکس‌های کشودار.

23- کلبه (Cottage Style)

سبک کلبه را می توان دنج و راحت توصیف کرد. تقریباً مانند طراحی ساحلی ، فضای داخلی کلبه احساس سبکی و مطبوع را برانگیخته است. به جای پارچه های کلفت و سنگین ، از پارچه های سبک مانند توری و پنبه استفاده می شود. چوبهای فرسوده ، رنگهای پریشان و یک پالت رنگی سفید و کرمی و اشکال گرد به کار رفته تا یک خانه غیر رسمی و گرم تشکیل شود. وسایل و لوازم اکسسوری مانند لوسترها و فرشهای زینتی برای تولید این سبک طراحی مورد استفاده قرار می گیرد. مبلمان راحت هستند. صندلی ها و کاناپه ها را می توان با رنگهای پاستلی پوشانید که دریا و آسمان را منعکس کند. فرشهای بافته شده زیر مبلمان قرار می گیرند تا حس آرام خانه را منعکس کنند. تخته های چوبی طبیعت را به دیوارها ، سقف ها و کف ها اضافه می کند. نور طبیعی برای روشنایی خانه متمرکز شده است ، در حالی که وسایلی همچون لوسترها و آویزها نور اضافی را ایجاد می کنند.

24- کانتری (Country Style)

طراحی خانه به سبک کانتری ویژگی های مشابه ای با سبک کلبه دارد. از رنگ های آرام و لوازم جانبی قدیمی در کل منزل استفاده می شود و بازارها و فروشگاه های انتیک الهام بخش این سبک هستند. در پارچه ، پرده و ملافه اغلب از الگوهای گلدار ، پارچه پنبه ای ، پارچه چهارخانه ای بزرگ یا پارچه راه راه استفاده می شود. مبلمان از چوبهای گرم مانند کاج و بلوط ساخته شده و دارای آسترهای روشن و تزئینات کمی است. میزهای چوبی ، صندلی ها ، کابینت ها و کمد ها به طور معمول دارای یک رنگ فرسوده هستند . استفاده از وسایل روشنایی دیواری برنزی یا فانوس های مسی در این سبک کانتری دیده می شود. ظروف شیشه ای رنگ شده در رنگهای ملایم و پاستلی ,اغلب به عنوان ظروف تزئینی در قفسه های باز نگهداری میشوند.

25- دانمارکی (Danish Style)

سبک دانمارکی از خانه های مدرن و معاصر نشات میگیرد . سطوح صاف و تأکید بر مواد براق به تعریف سادگی این سبک نوردیک کمک می کند. از رنگ های روشن در بالش های طرح دار ، پرده یا پارچه استفاده می شود . از تن های خنثی تک رنگ مانند سفید ، خاکستری ها و بژ در کل خانه استفاده می شود تا با لوازم جانبی پررنگ متضاد باشد. تمام مبلمان دارای سطوح صاف و بدون جزئیات هستند و تمرکز بیشتر روی عملکرد باشد تا سبک. صندلی ها و میزها معمولاً کانون های یک اتاق هستند ، زیرا دارای تزیینات کمی در خانه هستند . فضای داخلی به سبک دانمارکی خنک ، پرشور است و هرگز به هم ریخته نمی شود. لامپ هایی با سایه های سفید و پایه های براق در سراسر خانه قرار گرفته اند تا پالت رنگی تک رنگ را نمایش دهند.

26- دایرکتوری  (Directoire Style)

یکی از سبک های طراحی داخلی قدیمی ، طراحی داخلی دایرکتوری است که در اواخر قرن 18 پدیدار شد و دارای ویژگی هایی از سبک های یونانی و رومی است. مبلمان با سبک دایرکتور براق و ظریف و دارای زیبایی خاصی است که نشات گرفته از انقلاب فرانسه است که سازندگان مبلمان را از لحاظ مقیاس کوچکتر کردند و بسیاری از منبت کاری ها را که در دوره اولیه طراحی متداول بودند ، حذف کردند تا به مشتری های قشر پایین نیز ارایه شود.. مبلمان دایرکتور به جای اینکه دارای نشانهای اشرافی و سلطنتی حکاکی شده باشند، دارای تزئینات شیردال (جانوری که نیم بدنش شیر و نیم دیگر بدنش دال است) و چهره های زنانه است. متداول ترین مبلمان در این سبک daybed است که از یونانی ها الهام گرفته شده است. صندلی نئوکلاسیک اغلب دارای پشتی خمیده و پایه های خمیده هستند که یادآور صندلی های یونانی اند . وسایل روشنایی به طور قطع احساس عتیقه ای به آنها می دهد ، زیرا چراغ های رومیزی و لوسترهای دیواری دارای جزئیات. بیشتری هستند . این سبک در اواخر دهه 1700 قبل از ظهور دوره های کنسولگری و امپراتوری در فرانسه دیده می شد.

27- رنسانس هلندی (Dutch Renaissance Style)

خانه های به سبک رنسانس هلندی اهمیت زیادی به تقارن و تناسب می دهند و الهام گرفته از سبک هنر نو است . عناصر معماری خانه های رنسانس از خطوط منحنی و خمیده برای تأکید بر مبلمان و دکوراسیون استفاده میشود و از تن های تیره همراه با رنگ های سفید استفاده می شود . در گنجه ، میزهای دم دستی ، کمد ها و صندلی ها نقوش کتیبه و درخت حک شده است که دو نقش معمول و رایج هلندی هستند. سبک رنسانس هلندی نسبت به ایتالیایی نئوکلاسیک تر و ارگانیک است. سبک رنسانس دارای تختخواب های بزرگ و میزهای ناهار خوری ساخته شده از چوب بلوط با پایه های مارپیچی است. کانترهای سنگی و چراغ های فرفورژه دو عنصری هستند که معمولاً در سبک رنسانس هلند ی دیده می شوند. آباژور و آویز نیز ممکن است با الگوهایی از گرداب ، برگ و ساقه که به عنوان arabesque (نقوش عربی) شناخته می شود ، تزئین شده باشند.

28- گلچین یا منتخب (Eclectic Style)

طراحی منزل به سبک اکلکتیک شامل سبک های بیشماری مانند مدرن ، قدیمی و بوهمیان است. انواع مواد و بافت ها نیز با هم ترکیب شده اند – ممکن است یک مبل چرمی را با یک فرش مخملی ، یک میز چوبی فرسوده ، آویزهای ساخته شده از آهن و تزئینات دیواری زرد را مشاهده کنید. بر خلاف سبک های مینیمالیستی ، فضای داخلی اغلب با انواع مختلف چاقو و چنگال ها، ظروف غذاخوری قدیمی، مجسمه های مدرن ، گلدان های پرازگل و غیره پر می شود. در مسترینگ این سبک از خانه ها ، همه چیز مربوط به ترسیم انواع بافت ، رنگ و سبک های مختلف برای یک محیط منحصر به فرد است. با وجود تنوع ، این سبک هرج و مرج یا دور از ذهن نیست. نقوش منسجمی وجود دارد که قطعات متفاوت را به هم پیوند می دهد. مانند نخ که اغلب برای اتصال قطعات ظریف مختلف و ایجاد حس هماهنگی استفاده می شود.

29- مصری (Egyptian Style)

یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی سبک مصری است که تقریبا با آن آشنایی داریم . مصری ها از رنگ های باشکوه استفاده می کنند تا فضایی واقعاً شاد ایجاد کنند. طلایی و آبی ، نارنجی و زرد با رنگهای خنثی ترکیب می شوند. تا تعادل کاملی از رنگ‌های جسورانه و ظریف برقرار شود . برای ایجاد فضای جادویی و یادآوری ماسه هایی که در صحراهای مصر رواج دارد ، غالباً دیوارها سایه های مختلفی از زرد و قهوه ای نرم را به وجود می آورند . پارچه ها به طور معمول از پارچه های ابریشمی و مصری ساخته شده اند – این پارچه ها کاملاً رنگی هستند و معمولاً از هرگونه تزئینات خالی هستند. قطعات مبلمان تا حد زیادی به شکل های هندسی هستند ، اما در گوشه ها و لبه ها، تزئینات و جزئیات بیشتر وجود دارد. سطوح مسطح اغلب با نقش برجسته های هندسی ، میناکاری و یا طلاکوبی تزئین شده اند. هنر الهام گرفته از مصر ، مانند مجسمه های فلزی طلایی ، کتیبه های پاپیروس نیز برای تزئین خانه استفاده می شود. از فضای سبز نیز به مقدار کم در کل خانه برای ترکیب با رنگ های دیگر استفاده می شود.

30- الیزابتان الیزابت انگلیسی (Elizabethan Style)

با قدم زدن به خانه ای به سبک الیزابتان انگلیسی ، بلافاصله متوجه بسیاری از سازه های چوبی طبیعی مانند تیرهای سقف ، میز و صندلی به همراه رنگ های باشکوه و جزئیات زینتی خواهید شد. این جزئیات زیبا را اغلب در سقف ها مشاهده می کنید ، که غالباً با تابلوهای چوبی هندسی و کاشی های زینتی با الماس تزئین شده اند. سنگ کاری های زینتی ، نقاشی های دیواری ، و دیوارهای تزئین شده با نقوش گل ، در حالی که سقف های گچ کاری شده ، دید بصری زیبای دیگری را در بالا ایجاد می کنند. کف‌های سیاه و سفید شطرنجی که از سنگ مرمر ساخته شده اند مورد علاقه بوده و امروزه نگاه بی انتها هنوز هم فراگیر است. پنجره های ترانسوم و اوریل نیز از عناصر معماری یک خانه الیزابتان هستند. این پنجره ها با ویژگی های طراحی چشم انداز زیبا ، نه تنها لطافت و ظرافت ظریفی را ارائه می دهند ، بلکه به پر کردن فضای داخلی با نور و ایجاد احساس مطبوع کمک می کنند. مبلمان معمولاً بزرگ و حجیم هستند که دارای پایه‌های پیازی و حک شده زینتی هستند. صندلی های Wainscot دارای پایه‌های جلوی پیچ خورده و دارای رومبلی گلدوزی شده بودند که در طی آن سیر رواج داشتند.

31- انگلیسی (English Style)

فضای داخلی انگلیسی احساس کلاسیک و سنتی را برانگیخته است . پارچه های بلند در اطراف پنجره ها آویزان شده اند و مبلمان از قبیل چارچوب و بدنه تختخواب ، صندلی و میز دارای چوب براق با جزئیات زینتی هستند. تخت‌خواب های چهار پوستر(تخت خوابی که چهار تیر یا دیرک دارد که به آنها پرده میبندند.) یکی از ویژگی های رایج در فضای داخلی انگلیسی است ، زیرا زیبایی خاصی را به وجود می آورد. عسلی ملیله دوزی شده ، بالش و کوسن های صندلی یک فضای دنج را به فضای داخلی می بخشد. پالت های رنگی گرم و جذاب هستند – شما اغلب ترکیبی هایی از صورتی کم رنگ ، سفیده خامه ای ، سبزروشن و مایل به زرد را مشاهده می کنید. فضای داخلی انگلیسی با تشریفات کم است. خواه یک ملک اربابی باشکوه و خواه یک خانه روستایی یا خانه آجری در انتهای کوچه باشد. این سبک از کتابخانه های کوچک از کف تا سقف برخوردار هستند و اغلب شامل یک مبل چستر هستند. این کاناپه های بزرگ از پارچه های مخمل خواب دار یا چرم های گران قیمت ساخته شده اند.

32- کشور انگلیس (English Country Style)

خانه های به سبک کشور انگلستان تمرکز بر گرما و جذابیت دارند . مبلمان چوبی زیبا و تخت های دامن دار ، نیمکت‌ها و صندلی های زیبا بیشتر در فضای داخلی این خانه ها بکار می رود. رومبلی صندلی ها اغلب از پارچه های طرح دار استفاده می شود. الگوهای گلدار ، شطرنجی و راه راه اغلب در ملافه و پارچه و همچنین کاغذ دیواری استفاده می شود. سبک کشور انگلیسی دارای یک پالت رنگی از صورتی ، سبز ، آبی و قرمز است که باعث بوجود امدن حس استقبال از یک کلبه رعیتی می شود. پرده های چیت گلدار و چوب پرده های شیک حتی ممکن است با الگوهای تزئین شده کاغذ دیواری مطابقت داشته باشد. اثاثیه ی منزل غالباً با استنسیل (شابلون) تزئین شده است. از لوازم جانبی عتیقه برای بیشتر تحت تاثیر قرار دادن افراد استفاده می شود و گیاهان و گلدان ها به صورت آزاد در سرتاسر خانه بر روی طاقچه پنجره ها و طاقچه بالای بخاری قرار داده می شوند.

33- اروپایی (European Style)

خوب رسیدیم به یکی از سبک های دکوراسیون داخلی جالب یعنی طراحی داخلی به سبک اروپایی که ترکیبی جذاب از سبک های سنتی و معاصر است. توضیح این سبک دشوار است زیرا این امر می تواند از بسیاری از کشورها و دوره های زمانی مختلف در این قاره تاثیر پذیر باشد. در خانه های به سبک سنتی ، معمولاً منحنی ها و خطوط تزئینی بیشتری را روی همه چیز خواهید دید ، از صندلی ، نیمکت گرفته تا میز و سینک. شهرک ها و آپارتمان های شهری ,حمام و آشپزخانه های کوچکتر دارند که استفاده از فضاهای عمودی را به حداکثر برسانند . الگو های کتیبه و گلدار نیز در محیط قدیمی شیوع بیشتری دارند. محیط های مدرن تمایل دارند به این اصل اعتماد کنند که سادگی برازندگیست. کابینت ها ، دارای سطوح صاف و مسطح هستند و اغلب از مینیمالیسم طراحی های اسکاندیناوی الهام گرفته می شوند. طرح های رنگی معاصر اروپا تمرکز بر روی رنگ های خنثی و بی رنگ دارند. در عوض ، در خانه های اروپایی مواد طبیعی مانند چوب ، سنگ و گرانیت مورد توجه بیشتری قرار می گیرد.

34- اکسپلوریشن یا اکتشاف (Exploration Style)

این سبک طراحی داخلی تأکید بر سفر و کاوش دارد و از بسیاری جهات همانند طرحی از طراحی استعماری انگلیس است. میز و صندلی ها برای حمل و نقل آسان و مبلمان در این دوره اکثرا قابل جمع شدن هستند تا مورد استفاده ارتش انگلیس قراربگیرند و صندوقچه نیز با دستگیره های چرمی و میخ های برنجی آراسته می شود . نقشه ها و نمودارها معمولاً به عنوان ابزار تزئین شامل نقشه ی قدیم زمین و لوح قهوه ای رنگ و نقشه های قاب دار که روی دیوارها آویزان هستند ، استفاده می شوند. . از وسایل عتیقه ای مانند چمدان های قدیمی ، پوست حیوانات در این سبک استفاده می شود. یک چمدان بزرگ مسافرتی قدیمی با الهام از عصر Belle Epoque شخصیت بسیاری را به خانه می بخشد. کارت پستالها یکی دیگر از ویژگی‌های زیبایی این خانه ها به شمار می رود – می توان آنها را در یک کولاژ (اختلاط رنگ های مختلف) برای یک گالری دیوار منحصر به فرد قاب کرد یا به صورت گروهی قرار داد و یا در زیر شیشه‌های روی میز قرار داد.

35- خانه مزرعه ای (Farmhouse Style)

یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی سبک فارم هوس می باشد. فضای داخلی خانه های مزرعه مشخصات مشابه خانه های کلبه ای را دارند. ترکیبی از رنگهای سفید بر روی همه چیز , از مبلمان گرفته تا ملافه استفاده می شود و محیط با استفاده از چوب های فرسوده و جلا دادن با برنز و مس و روغن آغشته شده گرم می شود. میزهای چوبی ، قفسه های باز . میزهای خانه های به سبک مزرعه اغلب کلاسیک هستند و از چوب های مرغوب مانند افرا یا بلوط تشکیل شده اند. پارچه ها مانند ملافه و پرده از الگوهای جذاب مانند الگوهای تاریخی و ساده برخوردار هستند. از کوزه های دهن گشاد سنگی برای نگهداری وسایل مورد نیاز آشپزخانه و حمام استفاده می شود زیرا آنها زیبایی را به فضای داخلی ارائه می دهند.

36- فنلاندی (Finnish Style)

در خانه های فنلاندی ، لمسی از استعداد مدرنیستی خواهید دید. پنجره ها بزرگ و جعبه ای مانند هستند و به فضا حس جاداری و روشنایی می بخشند. شومینه سنگ صابونی یکی دیگر از ویژگی های رایج سبک فنلاندی است که شخصیت و جذابیت بی نظیری را به فضای داخلی خانه می بخشد. همچنین غالباً دیوارهایی با روکش چوب و کفپوش چوبی براق را مشاهده خواهید کرد که هر دو محیط را گرم می کنند. مبلمان به صورت منحصر به فرد با وزن سبک ساخته شده که یک سادگی مدرن را ارائه می دهد. چارچوب میز و تختخواب از لوله استیل تشکیل شده است – این ها موادی هستند که اغلب در طراحی خانه مدرن و مینیمالیستی دیده می شوند.

37- فلمنگی یا فلاندرز (Flemish Style)

طراحی داخلی به سبک فلاندرز از خانه های رنسانس هلند تاثیر می گیرد. زیبایی شناسی ساده و بدون حاشیه است ، در عین حال روحیه ای لوکس و آرام را حفظ می کند. مبلمان و اثاثیه سنتی این سبک با شاخص پایه فلاندرز مشخص می شود که پایه به شکل “S” یا “C” ختم می شود و به صورت زینتی حک شده است. مبلمان معمولاً سنگین است. بیشتر خانه های مدرن فلمیش از صندلی های بزرگ و کاناپه استفاده می کنند تا احساس اوقات فراغت را حفظ کنند. از رنگ به ندرت استفاده می شود ، و داخل خانه به نظر می رسد مانند برخی از خانه های روستایی (سبک روستیک) تا حدودی خالی باشد. چوب کهنه نما و آجر در تمام فضای داخلی خانه دیده می شود. شیشه به سبک فلمیش در درب های حمام ، کابینت های شیشه ای و پنجره ها استفاده می شود. این شیشه از هر دو طرف یک الگوی موج مانند دارد و نمای خمیده را نشان می دهد.

38- فرانسوی (French Style)

رسیدیم به یکی از سبک های دکوراسیون داخلی زیبا یعنی فضای داخلی به سبک فرانسه که بسیار زیبا ، پیشرفته ، خاص و زینتی است. این سبک به رنگهای روشن، مانند بژ و سفید رنگ متکی است. به طور معمول ، برای ایجاد یک فضای داخلی هماهنگ و متعادل ، در تمام فضا از همان رنگ استفاده می شود. قالب های تزئینی سقفی و تزیینات دیواری ,بافت غنی را به اقامتگاه های فرانسه بخشیده است. از مواد درخشان مانند طلا ، نقره و برنز غالباً در دکوراسیون دیواری ، شیرآلات ، وسایل روشنایی و کابینت استفاده می شود. لوسترها از آهن وکریستال ساخته شدند که باعث ایجاد جذابیت در فضای داخلی می شوند. مبلمان فرانسوی عتیقه هستند و این سبک شامل مبل هایی است که چند نسل دست به دست گشته است و قطعاتی مانند نیمکت‌ها و صندلی‌ها دارای چوب براق تیره و پوشیده از جواهرات حکاکی شده هستند. پایه های میز و صندلی به طور معمول خمیده است – پنبه طبیعی ، رنگ روشن و پارچه پنبه ای با بافت درشت اغلب در پارچه پرده یا لوازم داخلی برای تقویت پالت های رنگی خنثی مورد استفاده قرار می گیرد.

39- استانی فرانسه (French Provincial Style)

این سبک در درجه اول تحت تأثیر خانه روستایی در جنوب فرانسه است. طراحی به سبک استانی فرانسه دارای تقارن و تعادل در خانه است. این سبک می تواند مناسب سلیقه های طراحی رسمی یا یک فضای آرام باشد زیرا ترکیبی از هر دو عناصر یاشکوه و عناصر شبیه خانه های روستایی می باشد. این خانه ها عموما از آجر ، سنگ و گچبری ساخته شده اند و اغلب این مواد در داخل خانه ها و همچنین روی دیوارها و مبلمان های خاصی یافت می شوند. بیشتر خانه های به سبک استانی فرانسوی از یک پالت رنگی با رنگ های آبی ، زرد ، صورتی و سفید برای ایجاد طرحی جذاب و هیجان انگیز استفاده می کنند. فضای داخلی استانی فرانسوی دارای درب های فرانسوی است ، همچنین پنجره ها و ورودی های قوس دار زیبایی خاصی را به این خانه می بخشد. اگرچه شبیه به سبک همپتون ساده است ، اما این سبک فرانسوی دارای جزئیات تزئینی ظریف است.

40- گرجی (Georgian Style)

درست مانند طراحی استانی فرانسه ، فضای داخلی به سبک گرجستانی تأکید جدی بر هماهنگی و تقارن دارد. صندلی های چوبی آشپزخانه و سالن ناهار خوری دارای پایه های حکاکی شده و همچنین از حکاکی های تزئینی روی تخته های پشتی برخوردار هستند. منبت کاری ها نیز به همان اندازه پیچیده است و حتی سقف ها الگوهای پرجزییاتی دارند. طرح های رنگی اغلب روشن و ملایم هستند و شامل ترکیبی از آبی آسمانی ، خاکستری مایل به سفید و صورتی کدر هستند. شومینه ها در نقطه کانونی اتاق نشیمن هستند و از نمای تزئین شده ای برای آن ها استفاده می کنند که برای مطابقت با فضا نقاشی شده اند. لوسترهای بزرگی از فلز ، چوب یا شیشه در اتاق نشیمن نیز وجود دارند. آویزهای ساخته شده از نقره یا برنج ، نور بیشتری را عرضه می کنند. این سبک بعدها در سبک‌های فدرال و آدام در اوایل قرن نوزدهم تکامل یافت.

41- گوتیک (Gothic Style)

یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی متفاوت و جذاب سبک گوتیک می باشد. این سبک طراحی از قرون وسطایی ، زیربنایی از معماری رومانیایی است. فضای داخلی گوتیک با یک نمای قلعه مانند احساس شبیه بودن به قلعه قرون وسطایی را دارد. شاید مشخص ترین عنصر سبک گوتیک, قوس های نوک دار باشد – درها ، ورودی ها و پنجره ها را به این شکل نمادین خواهید دید. سقف های طاق دار و ستون های قوس دار فضای داخلی چشمگیر را ایجاد می کنند. صندلی های باکسی یکی دیگر از قطعات متداول است که در فضای داخلی گوتیک یافت می شود. این صندلی ها دارای قسمت های تخته ای و در پایین نشیمن صندلی آن باکس وجود دارد. برخلاف تصور عامه ، در سبک گوتیک همه چیز به رنگ سیاه نیست. در حقیقت ،در بسیاری از فضای داخلی از بناهای رنگی ارغوانی تیره ، قرمز ، سبز و آبی استفاده می کنند. از این رنگ ها در دیوارهای اکسنت (دیواری که متفاوت با دیگر دیوارها باشد) ، لوازم و دیوارهای بالای کابینت و زیر هود که متفاوت هستند استفاده می شود. همچنین ممکن است از آنها در شیشه های رنگ شده یا پنجره های طرح گل سرخ استفاده شود.

42- یونانی (Greek Style)

فضای داخلی به سبک گریک یا یونانی ویژگی های مشابهی با خانه های مصری دارد. در عمارت های مجلل تر ، عناصر خاصی از قبیل شیرآلات و لامپ های تزئینی طلاکاری شده وجود دارد. الگوهای نمادین اصلی یونانی (الگوی پر پیچ و خم) هستند و می توانید در سرتاسر خانه آن را مشاهده کنید از کاشی ها و پرده ها گرفته تا فرش ، بالش ، ملافه و کاغذ دیواری . دکور یونانی به لطف استفاده از بژ و آبی سیر، از یک حس مدیترانه ای لطیف برخوردار است. به خانه های شفاف و در عین حال زیبا که زینت بخش صخره های اقیانوس جزیره سانتورینی است ، فکر کنید. سقف ها معمولاًمرتفع هستند و دیوارها از جنس گچ و دارای بافت سفید رنگ هستند. مبلمان معمولاً از فلزوچوب ساخته شده اند. طراحی ها دارای خطوط ساده و منحنی های ملایم هستند که جلوه ای آرام ایجاد می کنند. پایه های صندلی ها و میزها به سمت بیرون منحنی شکل هستند و ظاهری متناسب و برازنده ای به آنها می بخشند.

43- هندی (Indian Style)

مشابه طراحی عربی ، فضای داخلی هند دارای رنگ ها و بافت های باشکوه وعجیب و غریب است. دیوارهای قرمز سیر را با ستون‌های مسی و عثمانی چرم قرمز تصور کنید. مبلمان به طور معمول با استفاده از چوب جامد ساخته شده و به صورت زینتی حکاکی شده است. مبلمان هندی از نظر ظاهری کمی زنگ زده است – معمولاً چوبهایی مانند آبنوس ، چوب بلسان بنفش و چوب ساج را برای همه چیز از صندلی‌های سالن غذاخوری گرفته تا صندلی و میزهای قهوه خوری استفاده می کنند. صندلی ها و میز ها به طور سنتی دارای دسته ها و پایه های خمیده ای هستند. کابینت های رنگی روشن اغلب با سنگ ، فلز ، آینه یا عاج تزئین شده اند. صندلی های سالن نشیمن در خانه های هندی اغلب دارای صندلی های لوکس است. پارچه های الیاف طبیعی هندزپون مانند خادی برای تزیین صندلی های ناهار خوری استفاده می شود. فرش های دستباف و گلدوزی شده و کوسن های کف در تمام خانه های هند بطور آزاد استفاده می شود. از ملیله های زیبایی با طرح گیاهان، جانوران و مندال ها ( دایره ای که حاوی پیکره ی خدایان و اشکال هندسی است) استفاده می شود.

44- صنعتی (Industrial Style)

یکی دیگر از سبک های طراحی داخلی را می توان طراحی صنعتی دانست. فضای داخلی به سبک صنعتی یک فضای جذاب و مدرن را به نمایش می گذارد. این سبک برای ایجاد یک ترکیب جدید و دوکاره بودن آن سبک مدرن و قدیم را با هم ترکیب کرده است ، طراحی صنعتی ,با فضاهای آزاد و تمیز مشخص می شود – هر فضا از آشپزخانه تا زیرزمین دارای سقف های بلند و بزرگی است. پالت های رنگی سردو ملایم هستند – غالباً ترکیبی از خاکستری ، سیاه و سفید را مشاهده می کنید که با آبی یا سبز تکمیل شده اند. فلز متداول ترین ماده در طراحی صنعتی است و از قالیچه های چرمی استفاده می شود و می توان در وسایل روشنایی و میزهای کوچک و راه پله ها و شیر آب از آن استفاده کرد. دکوراسیون شیک صنعتی برای بسیاری از فضاهای شهری که شامل کارخانه ها ، مدارس و یا ساختمان‌های قدیمی با سقف های آجری و خرپاست بسیار مناسب می باشد.

45- ایتالیایی (Italian Style)

فضای داخلی ایتالیایی پر از رنگهای طبیعی مانند زردکم رنگ و بژ است. ترکیب رنگ های مدیترانه ای مانند آبی درخشان ، سبز باشکوه، نارنجی سوخته و زرد ملایم نیز جلوه ای خاص را به وجود می آورد. به منظور نشان دادن پالت رنگی گسترده ، در خانه از نور طبیعی استفاده می شود. خانه های ایتالیایی از نظر ظاهری, جلوه ی طبیعی را توصیف می کنند- سنگ ، تخته سنگ و گرانیت در تمام فضای داخلی ازجمله میز و دیوارهای کناری استفاده می شود. کاشی های قرمز مایل به قهوه ای و موزائیک زینتی با جزئیات بسیار مورد استفاده قرار می گیرند تا یک رنگ خاصی از رنگ های روشن به فضای برجسته دنیای قدیمی وارد شود. این سبک دارای فضاهای باز با پنجره هایی با اندازه بزرگ است که به فضای بیرون از خانه اجازه می دهد تا نمایان شوند فضای سرسبز بیرون به نوعی به دخل خانه آورده شود. آهن فرفورژه و زینتی اغلب درنرده پلکان ، بالکن ها و نرده ها استفاده می شود.

46- ژاکوبین (Jacobean Style)

فضای داخلی جاکوبین را می توان مجلل، باشکوه و زینتی توصیف کرد. چوب بلوط غالبا در میزها و صندلی ها به کار می رود و چوب ها نیز به صورت پیچیده ای حکاکی شده اند. پایه های میز و نرده های پلکان دارای حکاکی های پیچیده و برجسته ای هستند. بسیاری از اقلام دارای تزئینات طلاکوبی شده ، جلا و یا طرح کتبیه هستند . مبلمان تنها عناصر بسیار زیبای دوره جاکوبین به شمار نمیرود بلکه سقف های گچ کاری شده و شومینه های مرمری بزرگ نیز از عناصر بسیار زیبای آن دوره هستند. نقره ماده ای پرکاربرد در این سبک است که معمولاً برای پرکردن نقوش دریایی مورد استفاده قرار میگیرد . مجسمه های نقره ای دلفین ها ، پری دریایی ها و صدف ها در تمام طول طرح جاکوبین که یک سبک رنسانس اولیه در زمان سلطنت پادشاه جیمز ششم بود، مورد استفاده قرار می گرفت.

47- ژاپنی (Japanese Style)

یکی از سبک های طراحی داخلی که بسیاری از ما به واسطه فیلم ها با آن آشنایی داریم سبک ژاپنی است. فضای داخلی ژاپنی به دلیل وجود سادگیش آرامش خاصی را به شما می بخشد. تقریباً مانند طراحی مینیمالیستی ، فضای داخلی ژاپنی تمرکز خود را روی فضاهای منظم و خطوط صاف و تراز قرار داده است. درهای کشویی اغلب برای ایجاد گذر یکپارچه از یک اتاق به اتاق دیگر استفاده می شوند. چوب ها و سنگهای طبیعی به شدت در کل خانه مورد استفاده قرار می گیرند. از عناصر فضای باز مانند محوطه ی سبز سنگی ، چشمه ها ، سرخس ها ، بونسای و بامبو نیز استفاده شده است. مبلمان بزرگ هستند و معمولاً مربع یا مستطیل شکل هستند و صندلی و مبل ها روی زمین قرار گرفته اند و بدون پایه هستند. درهای بزرگ شیشه ای الهام بخش و دسترسی به طبیعت را نشان می دهند. شوجی ها (دریچه ای لغزان که به جای شیشه کاغذ فرانما دارد) عناصر اصلی طراحی در خانه های سنتی ژاپنی هستند. این درهای کشویی یا تقسیم کننده اتاق دارای یک قاب چوبی سبک هستند و از کاغذ واشی شفاف ساخته شده اند که اجازه عبور نور طبیعی را می دهد.

48- خونه کنار دریاچه (Lake House Style)

سبک خانه های دریاچه روی آرامش و سادگی تمرکز دارند ، این دقیقاً همان چیزی است که در سبک خانه های دریاچه از اهمیت خاصی برخوردارست. این فضای داخلی دارای یک جو و فضای غیر رسمی و بی فکرو خیال است. نور طبیعی با پنجره های زیبا و نور افقی زیبا مناظر فضای باز را خیره کننده تر میکند. برای حفظ تمرکز بر روی طبیعت ، ازترکیب پالت های رنگی ساده متشکل از رنگ های خنثی در سراسر خانه استفاده می شود. از پالت های رنگی تمام سفید نیز در سبک خانه های دریا بصورت متداول استفاده میشود. درخانه های دریاچه ای از عناصر معماری موجود مانند تیرهای سقفی چوبی و دیوارهای آجری استفاده می‌شود همانند سبک های کلبه ای یا ساحلی ، که از عناصر موجود در طبیعت برای تزئین استفاده می شود ، ممکن است در سراسر خانه ای به سبک خانه دریاچه ، فضای سبز ، عکس چاپ شده حیوانات یا چوب های رانده شده توسط جریان آب را مشاهده کنید.

49- عصر ماشین (Machine Style)

فضای داخلی عصر ماشینی ویژگی های مشابه خانه های مدرن و صنعتی اواسط قرن را به اشتراک می گذارد. با این حال ، موضوعی که در این سبک بسیار رایج است ، تصاویر دستگاه و ویژگی های آن است: سرعت ، قدرت ، کارآیی ، دقت ، قابلیت اطمینان و بی هویت بودن. نقوش ارگانیک توسط آیکونوگرافی مکانیکی مانند علامت رعد و برق (به عنوان مثال برق) ، امواج رادیویی و چرخ دنده ها جایگزین می شوند. مواد اولیه مانند فلز و چوب در معرض تمرکز قرار دارند که هر دو به ایجاد فضای داخلی خنک ، براق و تمیز کمک می کنند. بافت در طراحی عصر ماشینی مهم است ، زیرا شخصیت را به خانه می افزاید. به عنوان مثال ، اتاقی با دیوارهای آجری ، کفهای سنگی و میزهای استیل ضدزنگ متناسب با زیبایی شناسی عصر ماشین است. این سبک از دکوراسیون نسبت به فضای داخلی صنعتی از استعدادهای بیشتری برخوردار است. پالت های رنگی همیشه خنثی بوده و معمولاً حاوی ترکیبی از خاکستری ، سفید ، سیاه و قهوه ای و همچنین فلزی مانند فلز ، برنز ، مس و نیکل هستند. طراحی عصر ماشینی همچنین از هواپیماهای ساده و کشتی های دریایی الهام می گیرد و می توان آن را در فیلم های قدیمی نمادی مانند “زمانهای مدرن” چاپلین و “کلانشهر” فریتز لنگ مشاهده کرد.

50- قرون وسطایی (Medieval Style)

طراحی داخلی قرون وسطایی را می توان با فضای داخلی گوتیک مقایسه کرد ، زیرا تمایل دارند عناصر طراحی مشابه و متفاتی مانند چوب گرانبها و سنگ های تزئینی داشته باشند. فضای داخلی قرون وسطایی تقریباً مانند قلعه های قرون وسطایی بسیار باشکوه است و دارای صندلی و میز و نیمکت های چوبی زینتی حکاکی شده هستند. پرده ها، تختخواب و مبل دارای پارچه های مجلل از جنس مخمل ، ابریشم وطرح گلدار است. پالت های رنگ قرون وسطایی به اندازه ای جسورانه هستند که جزئیات آن در خانه به چشم می خورد. قرمز، سبز ، طلایی و آبی را می توان در همه چیز از اثاثه یا لوازم داخلی تا فرش و سایر وسایل تزئینی مشاهده کرد. دیوارهای این سبک غالباً با پرده های نقش دار آویخته شده از میله های فلزی و منگوله تزئین شده اند. این سبک های گلدوزی شده تزئینی, صحنه های قهرمانان را به تصویر می کشد و از طرح های هرالدیک استفاده می کند.

51- مدیترانه (Mediterranean Style)

طراحی مدیترانه تقریباً مانند فضای داخلی یونان ، تحت تأثیر مکان قرار دارد. سبک های اسپانیا ، یونان و ایتالیا را می توان در خانه های مدیترانه ای یافت و این مکان ها از طریق رنگ های روشن و جسورانه تحت تأثیر دریا و آسمان مانند رنگهای فیروزه ای ، سبز روشن و زرد قرار میگیرند. کاشی های تزئینی و موزائیک اغلب در عناصر داخلی مانند کف ، ر وپوش میز ، آینه ها و پشت کابینت مورد استفاده قرار می گیرد تا جذابیت روستایی خاصی به خانه ببخشد. مبلمان مدیترانه ای کوتاه و از سطح زمین فاصله کمی دارند.پایه های مبلمان پیچ خورده به سمت پشت است و به طور زینتی تزیین شده اند و بیرون از منزل همیشه موراستفاده قرار میگیرند بسیاری از خانه ها با استفاده از پنجره ها و درهای کشویی شیشه ای مرز بین داخل و خارج را محو می کنند. کاشی های قرمز پشت بام ها ، شبیه به معماری توسکایی ، بسیاری از خانه های مدیترانه را زینت می دهد. نرده های فلزی و بالکن نیز از ویژگی های محبوب آن سبک است.

52- مکزیکی (Mexican Style)

از سبک های طراحی داخلی جالب به طراحی مکزیکی می رسیم. خانه های به سبک مکزیکی احساس مشابهی را با فضای داخلی اکلکتیک منتقل می کنند. از رنگهای پررنگ و جسورانه استفاده می شود ، مانند صورتی روشن ، سبز، نارنجی ، قرمز و زرد. شمعدان‌ها ، گلدان‌های سفالی ،ظروف آهنی و قالیچه های دستباف نیزبه شخصیت خانه های مکزیکی می افزاید. سفال ها اغلب دارای طرح های پیچیده و رنگی هستند که تحت تأثیر گیاهان و جانوران موجود در مکزیک قرار دارند. صندلی ها ، میزها و مبل ها با جلوه هایی از سبک استعماری اسپانیایی و توسکانی ظاهری زیبا دارند. خانه های مکزیکی میتواند دارای مبلمان هایی از چوب تیره و یا مرطوب باشد. چاپ و الگوهای مانند معرق کاری را می توان در همه چیز از کاشی تا بالش یافت. برای بسیاری از فضاهای بین کابینتی و بالای گاز تا هود آشپزخانه مکزیکی یا حمام از کاشی های سنتی استفاده می کنند. این سفالهای رنگی ماژولیکا ( یک نوع کاشی صورتی) در اواخر دهه 1600 و اوایل دهه 1700 در صومعه ها و کلیساهای مکزیک مشهور بود.

53- مدرن قرون وسطی (Mid-Century Modern Style)

فضای داخلی به سبک مدرن قرون وسطی می تواند در تمام برنامه های تلویزیونی برای مثال “مردهای دیوانه” دیده شود ، زیرا دوران طراحی آن تا دهه 70 به طول انجامید. خانه های مدرن قرون وسطا به لطف درهای کشویی ، پنجره ، و پاسیو ، از داخل به بیرون جریان بی نظیری دارند. پنجره ها اغلب برای تأکید بر نمای بیرونی بدون پرده است. مبلمان در این سبک کاملاً بی نظیر است و دارای قطعات مانند مبل های مارشملو و صندلی های تخم مرغی است. بسیاری از قطعات ، مانند میزها ، نامتقارن و دارای اجزای بی نظم هستند. عناصری مانند کف و سقف به شکل اصلی خود کمرنک می شوند ، در حالی که دیوارها با کاغذ دیواری گرافیکی با الگوهای هندسی جسورانه پوشیده شده اند.

54- مینیمالیستی (Minimalist Style)

یکی از سبک های دکوراسیون داخلی معروف فضای داخلی مینیمالیستی می باشد. خانه های مینیمالیستی عاری از هرگونه درهم و برهمی هستند ، فقط مواردی مانند نیمکت ها ، میز ها و وسایل روشنایی را در این سبک می بینید که برای زندگی کارآمدی ضروری است. فضای داخلی مینیمالیستی روی سادگی و زیبایی بی دردسر تمرکز دارد. این خانه ها عاری از هرگونه جزئیات هستند و درعوض مواد طبیعی و موارد ضروری از اهمیت بسیاری برخوردارند. اتاق ها تک رنگ هستند و معمولاً دارای رنگ های خنثی هستند. دیوارها فقط با یک یا دو قطعه تزئینی ، مانند نقاشی یا آینه ، ساده نگه داشته می شود. تمام سطوح ، از آشپزخانه تا حمام باید کاملاً تمیز و صاف باشند. مبلمان دارای خطوط صاف با جزئیات بسیار کمی هستند ، مینیمالیسم (به کاربردن ساده ترین طرح یا شکل ) از معماری تحت تأثیر فلسفه ژاپن است که ارزش فضای خالی و عدم وجود زینت را درک می کند.

55- میشن یا ماموریت (Mission Style)

فضای داخلی به سبک میشن شامل مبلمان با الهام از جنبش هنر و صنایع دستی است. صندلی ها ، میزها هیچگونه جزئیات و دکوراسیونی ندارند و بسیار ساده ساخته شده اند. پایه ها به سمت راست هستند و قسمت پشتی صندلی ها دارای طرح تخته سنگی هستند. قطعات مبلمان معمولاً از چوب مستحکم تشکیل شده است – معمولاً بلوط. پالت های رنگی داخلی یک رنگ هستند و رنگ کرم به دلیل اینکه یک پس زمینه ی ساده ای است و با مبلمان چوبی به خوبی جفت می شود ، یک رنگ محبوب در خانه های به سبک ماموریت است. از کاغذ دیواری نیز به مقدار کم استفاده می شود – شامل الگوهای الهام گرفته از طبیعت ، مانند گل و تاک است. این سبک برای اثاثیه ای که مأموریت های اسپانیایی در کالیفرنیا را در دوره استعمار به اشغال خود درآورده و از صندلی ساخته شده توسط A.J. Forbes برای کلیسای Swedenborgian در سانفرانسیسکو سرچشمه گرفته است.

56- مدرن (Modern Style)

میرسبم به یکی از سبک های دکوراسیون داخلی محبوب یعنی مدرن. خانه های مدرن ویژگی های مشابهی با فضای داخلی مینیمالیستی دارند. و تمرکز روی سادگی ، پاکیزگی و نبود دکور یا جزئیات است. مبلمان دارای خطوط صاف با الهام از معماری دهه 1930هستند . این حساسیت های جنبش باوهاوس و اصول طراحی اسکاندیناوی است که طراحی داخلی مدرن را از سبک معاصر جدا می کند. پالت های رنگی معمولاً از سایه های خنثی مانند سفید ، کرم و بژ تشکیل می شوند. با این حال ، بر خلاف فضای داخلی مینیمالیستی ، این خانه ها دارای مقدار کمی از رنگ های روشن مانند نارنجی ، صورتی و فیروزه ای روی مواردی مانند ظروف غذاخوری ، پرده و فرش هستند . تمام وسایل الکترونیکی در فضای داخلی مدرن ساده شده است ، بنابراین اتاقهای نشیمن شامل دستگاه پخش دی وی دی داخلی هستند و آشپزخانه ها دارای تلویزیونهای صفحه تخت کوچک هستند. پلاستیک و تخته چندلا اغلب در مبلمان سبک مدرن استفاده می شود.

57- مدرنیست (Modernist Style)

سبک مدرنیستی ، که سبک بین المللی شناخته می شود ، از معماری مینیمالیستی دهه 1920 الهام گرفته شده است. این سبک بر روی مواد طبیعی مانند استیل ، شیشه و بتون تمرکز دارد که در کف و میز و لوازم استفاده می شوند و کمتر وارد جزئیات می شود. اشکال هندسی بیشتر در میز، صندلی به کار رفته است. پارچه ها مانند پرده و ملافه تخت مدل های گرافیکی خیره کننده ای دارند . در مورد پالت های رنگ مدرن ، خاکستری به دلیل تطبیق پذیری و ظاهری پیچیده و مجلل ، از رنگهای رایج سبک مدرنیستی به شمار میرود.

58- مراکش (Moroccan Style)

فضای داخلی مراکش را می توان با خانه های بوهمیان و اکلکتیک مقایسه کرد ، زیرا طراحی خانه مراکشی دارای رنگ ها و الگوهای متنوعی است . با این حال ، چراغ های حبابی یا فانوس به کار رفته در خانه های مراکش عمدتا از جواهرات ژرف و گرانبها و رنگ سبز زمردی ، آبی سلطنتی و بنفش های جسورانه – یادآور پر جنب و جوش بازارهای رنگارنگ مراکش است. مبلمان چوبی به صورت زینتی حکاکی شده است و با پارچه های مجلل مانند ابریشم و مخمل تزئین شده است. از پارچه های با طرح های موزائیکی رنگارنگ نیز استفاده می کنند . فضای داخلی با لامپ های فلزی بصورت کاملاً جزیی روشن می شود. کاشی و سرامیک دیواری اغلب در آشپزخانه و اتاق ناهار خوری مورد استفاده قرار می گیرند. این سبک دارای فرشهای پر رنگ ، كیف وكوسن های رنگی پر زرق و برق و عجیب و غریب می باشد. در طراحی مراکشی میزها و صندلی های سالن نشیمن کم است این نیز از ویژگی های بارز سبک مراکش است. احساس آرامش بوسیله بالشتک های مخمل خواب دار و فراوانی گیاهان با برگ های سبز نیز از ویزگی های دیگر این سبک است.

59- دریایی یا ملوانی (Nautical Style)

فضای داخلی به سبک ملوانی شبیه به خانه های ساحلی و سبک های ساحلی است ، اما خانه های دریایی معمولاً دارای رنگهای نسبتآ بیشتری هستند – یعنی قرمز و آبی. بالش ها ، پرده ها ، فرش ها ، حوله ها و غیره دارای رنگ های روشن و تیره مانند قرمز و آبی هستند و بقیه قسمت های داخلی آن با رنگ های خنثی مانند سفید و بژ پر شده است. وسایل با مضمون دریا برای وارد آوردن شخصیت دریایی به خانه استفاده می شود (مواردی مانند پارو چوبی فرسوده ، شناورهای ماهیگیری ، لنگرهای کشتی ، شناورهای شیشه ای و چراغ های آویز دریایی را در تمام خانه های با الهام از دریا مشاهده خواهید کرد. لامپهای کف سه پایه با نور متمرکز این سبک دریایی را تقویت می کند. وسایل تزئینی کوچک مانند قطب نما های دریایی اغلب به صورت برجسته روی میز یا قفسه ها نمایش داده می شوند. از خطوط راه راه بیشتر به عنوان الگو روی همه چیز استفاده میشود از کاغذ دیواری و بالش گرفته تا فرش و حوله. رایحه هایی مانند نسیم اقیانوس و نارگیل با استفاده از شمع ، خوشبو کننده هوا به وجود می آید.

60- نئوکلاسیک (Neoclassic)

از سبک های طراحی داخلی معروف و پر طرفدار ، نئوکلاسیک را می توان نام برد. خانه های با طراحی نئوکلاسیک زیبایی شناسی بی انتها ، ظریف و تاریخی را برانگیخته است. این نقوش طراحی داخلی ویژگی های خاصی با سایر سبک خانه های یونانی و رومی دارد. قطعات تزئینی مانند گلدان ها ، مجسمه ها و نقاشی ها و ایوان ها دارای مضامین اساطیر یونان است و از معماری یونان و روم الهام گرفته شده است. دیوارها با آینه های بزرگ قدیمی که دارای قاب های زینتی هستند تزئین شده اند. معمولا از کف‌های سنگی یا مرمر در خانه های نئوکلاسیک استفاده میشود. رنگ های داخلی سبک و ظریف است و شامل آبی کم رنگ ، کرم ، خاکستری ، زرد و سبز است. سیاه و طلایی به عنوان رنگ‌های متضاد جسورانه استفاده می شوند. مبلمان این سبک ساده و ساخته شده از چوب تیره است. فرشهای ایرانی ابریشمی کف‌ها را پوشانده و از پارچه های پنبه ای برای پرده ها و ملافه ها استفاده می شود.

61- شمال غربی (Northwestern Style)

فضای داخلی به سبک شمال غربی هر دو سبک مدرن و سنتی را با هم ترکیب می کند. در این سبک بر نور طبیعی و نمای بیرونی تأکید شده است ، بنابراین پنجره های بزرگ سرتاسری، درهای کشویی شیشه ای و چراغ‌های باریک در سراسر خانه یافت می شود. یک پالت از رنگ کرم فضای داخلی را گرم می کند ، در حالی که از رنگ‌های کمرنگ و پررنگ مانند نارنجی روشن و قرمز نیز استفاده می شود. در هر اتاق از انواع متریال برای ترکیبی از سبک قدیم و جدید استفاده می شود ، مانند بتن ، چوب و شیشه. خطوط موجود در میزها ، صندلی ها و مبل ها ساده هستند ، در حالی که اثاثه یا لوازم داخلی دارای پارچه ها و الگوهای متنوعی هستند. آشپزخانه های شمال غربی معمولاً دارای اسپرسو یا قهوه ساز هستند که یک قفسه داخلی برای لیوان ، فنجان و نعلبکی دارند . منطقی است که Starbucks (شرکت آمریکایی در زمینه قهوه ) از شمال غربی اقیانوس آرام منشا گرفته است.

62- دنیای قدیم (Old World Style)

فضای داخلی به سبک جهان قدیمی از مکان‌های مختلف اروپایی در سراسر جهان ، از جمله اسپانیا ، ایتالیا و فرانسه سرچشمه می گیرد. خانه های سبک دنیای قدیمی از چند سبک مختلف از جمله قرون وسطایی و رنسانس برخوردار است و حتی تعادل زیبایی شناسی سنتی و روستایی نیز وجود دارد. سبز جنگلی و کرم محبوب ترین رنگهایی است که در خانه های دنیای قدیم برای یک اثر آرام و در عین حال باشکوه استفاده می شود. ملیله های بافته شده و پارچه هایی که دارای الگوهای گلدار و یا راه راه هستند برای تزئین فضای داخلی استفاده می شوند. برای تزئین همه چیز از پرده گرفته تا تختخواب ، از منجوق و منگوله استفاده شده است. کف سنگ مرمر و سنگ آهک و کاشی از فرشهای بافته شده پوشانده شده است که باعث به وجود آمدن یک بافت متفاوت در این سبک می شود.

63- ارگانیک (Organic Style)

یک دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی جذاب فضای داخلی با طراحی ارگانیک می باشد. خانه های ارگانیک دارای یک سبک آرام هستند که توسط یک پالت رنگی خنثی ، چوب های گرم و اشکال طبیعی به وجود آمده است. مصالح به کار رفته در این فضای داخلی طبیعت گرا و شامل سنگ و چوب محلی است. اگر از سطوح مصنوعی استفاده شود ، از الگوهایی با بافت های ویژه ایی استفاده میشود تا حس طبیعی و خاکی را القا دهد . فضای داخلی و خارجی منازل ارگانیک با استفاده از شیشه باهم ترکیب می شوند. خانه ها به قاب های پنجره ای مجهز شده اند تا منظره ای واضح تر از فضای بیرون ارائه دهند و به نور طبیعی خورشید اجازه دهند تا فضا را روشن کند. پالت رنگ اصلی که در این خانه ها یافت می شود ، عمدتا از رنگ های خنثی تشکیل شده است. گیاهان زنده در گلدانهای سفالی برای افزودن حس زندگی و هوای تازه به فضا نیز کمک می کنند.

64- پالادیان (Palladian Style)

تقریباً مانند فضای داخلی یونان و روم ، خانه های به سبک پالادیان متکی بر تقارن ، تعادل و تناسب هستند. پنجره های پالادیانی با یک شکل مجزا شناخته می شود – آنها در بالا قوس طبیعی دارند و منحنی های پنجره مطابق با سقف خانه است . پنجره های پایین توسط قاب های مستطیلی باریک در هر طرف احاطه شده است. قوس نمادی را می توان در داخل خانه و همچنین در راهروها یافت. رنگ سفید و کرم در سرتاسر خانه مورد استفاده قرار می گیرد ، و رنگ آبی ، یک رنگ نرم آبی مایل به سبز ، تضاد ظریفی در برابر رنگ سفید ایجاد می کند. خطوط ساده و صاف با استفاده از میزها ، صندلی ها و دکورهای دیواری در این سبک دیده می شود. این سبک به دلیل معمار مشهور ونیزی آندره آ پالادیو نامگذاری شده است که به طور گسترده یکی از تأثیرگذارترین افراد در تاریخ معماری محسوب می شود.

65- پاریسی (Parisian Style)

خانه های به سبک پاریسی ترکیبی از قدیم و جدید را برای زیبایی شناسی منحصر به فرد ارائه می دهد. عناصر سنتی و مدرن با هم ترکیب می شوند. برای مثال ، ساعت قدیمی یا لامپ ممکن است با یک مبل ساده مدرن جفت شود. برای به حداکثر رساندن نور طبیعی ، دیوارهای پاریسی سفید نگه داشته می شوند و رنگهایی که در مبلمان و دکوراسیون به کار می روند تیره تر هستند تا یک تضاد واضح ایجاد شود. بافت اثاثه یا لوازم داخلی مهم است و اغلب از مخمل های لوکس یا یک پارچه ابریشمی گلدار ساخته می شوند. فرش و لوسترها دو عنصر جدایی ناپذیر داخلی پاریسی هستند. فرش ها به طور معمول به صورت طرح دار هستند و از رنگ جسورانه ای برای تضاد دیوارهای سفید برخوردار هستند. لوسترهای قدیمی را می توان در هر نقطه از آشپزخانه تا اتاق خواب یافت که لمس زیبایی از پاریس را ارائه می دهند. حمام های ممکن است دارای یک وان با یک میز کوچک بسیار خاص باشد.

66- پنسیلوانیا هلندی (pennsylvania Dutch Style)

در طراحی داخلی به سبک پنسیلوانیا هلندی ، شباهت هایی با خانه های روستایی و الهام گرفته از مزرعه مشاهده خواهید کرد. این مبلمان بیشتر از چوبهایی مانند افرا ، گردو ، کاج ساخته می شود. لوازمی از قبیل میز و صندلی تمایل دارند خطوط صاف و ساده ای داشته باشند و دارای تزیینات جزئي باشند. در عوض ، مبلمان دارای خطوط پیچیده و از رنگهای روغنی براق ساخته شده اند. تزئین دیوارهای خانه های هلندی پنسیلوانیا شامل نقاشی هایی از میوه ها ، حیوانات ، گل ها یا خط آلمانی است. از گلهای تازه نیز برای تزیین و ایجاد رنگ در خانه استفاده می شود. از پالت رنگی خنثی برای تأکید بر انواع بافت های موجود در قسمت داخلی مانند دیوارهای آجری ، کفهای سنگی و میز های چوبی استفاده می شود.

67- زراعت (Plantation Style)

فضای داخلی به سبک پلنتیشن حاوی ترکیبی از عناصر معماری اسپانیایی و استعماری است. از ویژگی های مشترک می توان به ستون های یونانی ، پنجره های قوس دار ، سقف های بلند ، درهای فرانسوی و تفاوت هایی مانند قاب مدور ، سنگ تیره طاق و طلاکوبی اشاره کرد. ورودی خانه های به سبک زراعت دارای نرده های پیچدار ، راه پله های خمیده و بزرگ است. فضای داخلی با پارچه های سفید و کرم رنگ سبک و روشن است. پالت رنگ خنثی با چوب‌های تیره مانند چوب ماهون یا چوب ساج در تضاد است. خانه های زراعی دارای پرده های چوبی یا کرکره ای هستند. سالن های پذیرایی در نزدیکی ورودی ,جلوی خانه واقع شده اند و برای سرگرمی استفاده می شوند. یک پیانو بزرگ ، ست نقره چایی استرلینگ و عسلی ها را می توان در تمام اتاق ها و سالن های منزل یافت.

68- پست مدرن (Post-Modern Style)

جنبش پست مدرن در دهه 1960 اتفاق افتاد ، در حالی که جنبش مدرن در دهه های 1920 و 30 اتفاق افتاد. فضای داخلی مدرن بر مینیمالیسم و کمبود جزئیات تمرکز دارد ، ولی خانه های به سبک پست مدرن از تزئینات بیشتری استقبال می کنند. خانه ها از زیبایی برای راحتی ذهن ، جسم و روح استفاده می کنند و دارای یک پالت رنگی خنثی هستند که به فضای آرام کمک می کند. در این خانه ها از کفپوش های چوبی ، کاشی و بتونی به جای فرش به دلیل سادگی و نگهداری آسان , استفاده می شود. متریال سرد مانند کروم ، شیشه و استیل ضد زنگ با فرش های رنگی ، مبلمان مخمل و پرده های نرم ساخته شده از ابریشم یا ساتن در تضاد است. فضای داخلی پست مدرن وسیع است و دارای پنجره های ساده و سقف های مرتفع است. دو گروه طراحی میلانی تا حد زیادی در مبلمان پست مدرن تأثیر می گذارند – استودیوی الچیمیا و گروه ممفیس. اولی توسط الساندرو مندینی اداره می شد ، که صندلی پروست یک طرح ایتالیایی نمادین را به دست گرفت و آن را با انواع مختلفی از رنگ ها ، الگوهای و نقوش امروزی مجسم کرد. دومی به عهده اتور سوتساس بود که به خاطر کاسه میوه مورمانسک با روکش نقره ای معروف است ، که دارای یک مرکز با طرح زیگ زاگ است.

69- پیوریتان (Puritan Style)

سبک طراحی منزل پیوریتان قطعاً در رده سنتی تری قرار می گیرد . میز و صندلی ها به حکاکی های چوبی زینتی مجهز شده اند تا بر صنایع دستی تأکید کنند. موادی که در تشک صندلی ها، پرده ها استفاده می شود ، غالباً پنبه سبک است ، که به نرم شدن فضای داخلی کمک می کند. آشپزخانه ها با اجاق های آهنی یا شومینه های آجری که فضایی دنج و جذاب را به وجود می آورند ، احساس خاصی به ویژه روستایی ارائه می دهند. کابینت شیکر یکی دیگر از اجزای معمول آشپزخانه است و ظاهری کلاسیک و ساده را به شما ارائه می دهد. آن ها دارای درب های پنلی صاف معمولا از جنس چوب های بادوام هستند و به طور معمول از چوب هایی مانند افرا یا گیلاس ساخته می شوند. رنگ در تمام خانه های به سبک پیوریتان کم رنگ است و عمدتا خانه های پیوریتان دارای رنگ های طبیعی هستند. شما اغلب ترکیبی از سفید ، قهوه ای و خاکستری را مشاهده می کنید که یک محیط طبیعی و آرامش بخش را ایجاد میکند.

70- ملکه آن (Queen Anne Style)

سبک ملکه آن یک سبک طراحی مشهور در اواخر قرن نوزدهم بود که قبل از ظهور سبک شینگل ، به قرن بیستم منتقل شد. فضای داخلی به سبک ملکه آن ترکیبی از سبک ویکتوریا و استعمار می باشد. با نگاهی به جلوی این خانه ها ، شما متوجه یک طراحی نامتقارن و پنجره های بزرگی خواهید شد که از نور طبیعی استفاده می کنند. فضای داخلی خانه های ملکه آن به لطف پنجره های بزرگ ، سقف های بلند و یک پالت رنگ خنثی ، سبک و روشن هستند. سطوح داخل و خارج خانه هر چیزی می تواند باشد اما صاف و ساده و تزییناتی مانند سقف های به شکل پولک ماهی، اسپیندلورک و منبت کاری های زینتی دارند. وسایل داخل منزل کابینت های چوبی پنلی و شیر آب های قدیمی هستند. یکی از ویژگی های اثر مبلمان ملکه آن ، پایه کابریول است. این طرح درقسمت بالا به سمت بیرون و در قسمت پایین به سمت داخل خمیده است ، تا بتواند یک ساپورت خمیده S مانند شیک ایجاد کند.

71- رگال یا پادشاهی (Regal Style)

خانه های به سبک رگال همانند آنچه در فضای داخلی کاخ سلطنتی پیدا می کنید ، دارای یک احساس گرم ، شاداب و جزئیات بی نظیر و انعطاف پذیر و لوکس هستند. انواع پالت های رنگی می توانند مورد استفاده قرار گیرند ، مانند سفید ، سیاه و یا ترکیبی از رنگ‌های باشکوه مانند آبی سلطنتی یا سبز زمردی. در حالی که ممکن است در خانه های رگال رنگ های مختلفی پیدا کنید ، همیشه ترکیبی از فلزات و پارچه های سرسبز را مشاهده خواهید کرد که یک محیط زیبا ، با شکوه و پیشرفته را در تمام فضای داخلی ایجاد می کنند. فلزاتی مانند طلا ، نقره ، برنز و مس بر روی هر چیزی از لوسترها و لامپ‌ها گرفته تا دستگیره کابینت و تزئینات دیواری قابل استفاده هستند. صندلی ها ، ملافه ، روکش پنجره ها و نیمکت ها دارای پارچه های پر زرق و برق مانند ابریشم و مخمل هستند. آینه های بزرگ بر روی دیوارها قرار داده شده اند تا به باز شدن فضا کمک کرده و جلوه خاصی را ایجاد کنند.

72- ریجنس (Regence Style)

طراحی داخلی Regence ، زرق و برق و زیبایی را با سبک فرانسوی ترکیب می کند. بر خلاف خانه های ریجنسی ، پالت های رنگی با ترکیبی از رنگ های خنثی مانند کرمی ، خاکستری و قهوه ای مطیع تر می شود. مبلمان برای کمک به ظرافت و لطافت محیط دارای پهلوها و پایه های خمیده ای است. الگوهای تزئینی روی همه چیز از پارچه گرفته تا چوب استفاده می شود و شامل برگ ، گل است. این الگوها معمولاً در تمام خانه بر روی صندلی ها، دیوارها و فرش های تزیینی قرار دارند. معمولاً از لوستر ها و وسایل کم نور استفاده می شود ، تا باعث کاهش زرق و برق فضای داخلی اتاق های نشیمن ، حمام و اتاق خواب شود. درها و پنجره ها به طور معمول قوس دار هستند ، که می تواند به نرم تر شدن ظاهر یک فضا کمک کند.

73- ریجنسی (Regency Style)

خانه های به سبک ریجنسی یک سبک هالیوودی چشمگیری دارند ودر فضای داخلی این خانه ها همه چیز دارای جزییات زینتی است. به عنوان مثال لوسترها با کریستال ها آراسته شده اند ، در حالی که آباژورها و بالش ها دارای حاشیه های تزئین شده اند و کابینت ها با جزئیات شیشه های زینتی تزئین شده اند. پارچه های روی آباژورها ، پرده ها و ملافه ها شامل ابریشم و مخمل است. و برای مبلمان هرگز از پوشش مات استفاده نمی کنند تا فضای داخلی خانه دارای جلوه ای براق ، روشن و شفاف باشد. از آنجا که خانه های به سبک ریجنسی تمرکز بر سرگرمی دارند، اتاق های پذیرایی و ناهار خوری به گونه ای ترتیب داده شده اند که میهمانان را به تعامل با یکدیگر تشویق می کند. بنابراین ، نیمکت‌ها و صندلی ها به ندرت روبروی تلویزیون قرار می گیرند. مبل ها و صندلی ها به طور معمول از سطح زمین ارتفاع کم دارند و در مقیاس متوسط هستند. از رنگهای پر جنب و جوش در سرتاسر خانه استفاده می شود ، مانند قرمز سیر ، زرد روشن و بنفش تیره که در واقع با براقیت بالای مبلمان ، وسایل روشنایی و دکوراسیون دیوار در تضاد است.

74- رنسانس (Renaissance Style)

از سبک های دکوراسیون داخلی زیبا می توان رنسانس را نام برد. طراحی داخلی به سبک رنسانس در قرن پانزدهم و شانزدهم میلادی در اروپا پدیدار شد و با جزییات غنی ، اتاق های وسیع و مصالح ظریف و زیبا مشخص می شود. درها و پنجره ها دارای قوس های گرد هستند و قاب های درها و پنجره ها به طور معمول با سنگ مرمر پوشیده شده اند. مبلمان مجهز به جزئیات معماری است ، مانندکتیبه. معماری سبک رنسانس با تقارن ، تعادل و تناسب مشخص می شود. اولین نمونه از این سبک معماری ، Filippo Brunelleschi’s magnificent Basilica از سن لورنزو در فلورانس ایتالیا بود. پالت رنگ به سبک رنسانس را می توان تیره، تاریک توصیف کرد و حاوی بنفش ، آبی، سیاه و سبز است. کابینت های آشپزخانه دارای کشوها و محفظه های زیادی است. میزها معمولاً به صورت مستطیل یا هشت ضلعی بوده و از مواد زینتی مانند گرانیت و مرمر ساخته شده اند.

75- رترو (Retro Style)

طراحی خانه به سبک رترو شامل عناصر نوستالژیک از سبک های قدیمی ، اکلکتیک و بوهمی است. شاید قطعی ترین کیفیت آن ، استفاده از الگوها و رنگ های جسورانه باشد که از اهمیت ایالات متحده پس از جنگ تجلیل می کند. آباژورها معمولاً روشن و پر جنب و جوش هستند و می توانند ترکیبی از نارنجی ، قرمز ، زرد و غیره باشند. به طور معمول فقط یک یا دو رنگ از آن رنگ ها در خانه استفاده می شود تا از ایجاد هرج و مرج و درهم ریخته جلوگیری شود. الگوها همیشه بزرگ هستند و بر روی همه چیز از دیوارها و فرشها گرفته تا صندلی ها و مبل ها استفاده می شوند. مبلمان دارای خطوط دایره ای ، منحنی هستند و با چوب یا چرم ساخته شده اند. خرده ریزه های کوچک موجود در مغازه های عتیقه فروشی در قفسه های باز برای افزودن به شخصیت قدیمی این سبک خانه چیده شده اند. دهه های 1950 و 1960 دوره هایی هستند که اغلب با این سبک همراه هستند. طراحان داخلی مانند دوروتی دراپر و دیوید هیکس از الگوهای روانگردان با رنگهای متضاد و متناقض برای ایجاد فضای داخلی به یاد ماندنی در ایالات متحده و اروپا استفاده کردند. صندلی های رنگی پلی پروپیلن رنگارنگ نیز اغلب در محیط های به سبک رترو با قطعات نوستالژیک دیده می شود.

76- ریوایول (Revival Style)

دوره احیا یا ریوایول در طراحی و معماری داخلی قرن نوزدهم آمریکا نتیجه مستقیمی از کشور در حال تغییر در واکنش به رشد شهرنشینی ، مکانیزاسیون و تغییرات جمعیتی بود. نتیجه آن احیای بسیاری از سبک های طراحی از دوران باستان بود که تصور می شد ارزش های صاحب خانه و خانواده آنها را منعکس می کند. مبلمان ، نورپردازی و عناصر معماری الهام گرفته از سبک های یونانی ، گوتیک ، مصر ، اسپانیایی و روکوکو است. امروزه ، این سبک را در جزئیات ، مواد و پالت های رنگ اتاق ها به طور هماهنگ با سبک های اکلکتیک و مدرن می بینیم.

77- ریتولد (Rietveld Style)

طراحی داخلی به سبک ریتولد با ترکیب عناصر دنیای مدرن با سبک هنر و صنایع دستی ، جدید و قدیم را به تعادل می رساند. صندلی ها و میز ها دارای خطوط بسیار تیز و براق هستند تا منعکس کننده زیبایی شناسی عملکردی معاصر باشند. معمار گریت ریتولد صندلی قرمز و آبی نمادین ریتولد را طراحی کرد ، که به عنوان نمایشی از جنبش های مدرنیسم و نئوپلاستیک گرایی هلندی در نظر گرفته شود . صندلی به رنگ آبی روشن است ، در حالی که قسمت پشت آن قرمز است و انتهای بازوها به رنگ زرد است. صندلی zig-zag او به راحتی شناخته می شود. حباب چراغ های بر روی دیوارها به رنگ خنثی بوده و شامل رنگ های سفید ، خاکستری و سیاه می باشند. پنجره های بزرگ با تمرکز روی طبیعت و نمای چشمگیر فضای بیرون از خانه قرار می گیرند. وسایل روشنایی ریتولد براق و کم نظیر هستند ، مانند آویزهای ساده سفید و لامپهای کف که دارای تزئینات کمی هستند.

78- روکوکو (Rococo Style)

روکوکو همچنین به عنوان روکایل شناخته می شود. فضای داخلی به سبک روکوکو ظاهری مشابه با سبک فرانسوی از نظر روشنایی ، ظرافت دارد. پالت رنگ عمدتاً از کرمی ، پاستیلی روشن و طلایی تشکیل شده است. آینه یک وسیله تزئینی رایج است که برای تقویت نور طبیعی و بزرگتر شدن فضاها به کار می رود. مبلمان سبک روکوکو با حکاکی استادانه و ساخت دست ساز توسط صنعتگران تعریف می شود و بخش اعظم الهام بخشیش را به اجداد باروک خود مدیون است. خطوط روی میز ، صندلی و مبل همیشه خمیده و نرم هستند. تزئینات نامتقارن بخش دیگری از سبک روکوکو است و معمولاً از عناصر طبیعت مانند موج ، مرجان و صدف الهام گرفته می شود. تابلوها و سرامیک ها نیز تحت تأثیر chinoiserie (سبک پر جزییات و پرآب و رنگ که به الهام از طرح های چینی درست شده بود) قرار گرفته و جنبه های مختلف زندگی و معماری آسیایی یا چینی را به تصویر می کشند.

79- رومانتیک (Romantic Style)

از سبک های دکوراسیون داخلی آرامش بخش می باشد. سبک رمانتیک احساسی نرم ، لطیف و زیبایی را در آغوش می گیرد. رنگ ها معمولاً ملایم و کم رنگ هستند و رنگ صورتی کدر، آبی و سفید خامه ای را شامل می شوند. عناصر فلزی مانند قاب های عکس ، شمعدان ها و گلدان ها تضادی درخشان با پالت ملایم ارائه می دهند. لوسترهای عتیقه با آویز کریستالی در سالن‌های نشیمن ، سالن های غذاخوری و اتاق خواب ها آویزان شده اند تا یک خانه ای پر زرق و برق را فراهم کنند. نورپردازی تند و ناملایم در اتاق هایی با سبک رومانتیک دیده نمی شود. تخت خواب چهار پوستر و سایبان تخت با پارچه ای از جنس پارچه روشن و شفاف ، احساسی شبیه به افسانه دارند و حس صمیمیت را ایجاد می کنند. خطوط روی مبلمان برای ارتقاء یک محیط رمانتیک ، ظریف و منحنی شکل هستند. پارچه های روی پرده ها ، ملافه ها بسیار مجلل است و مخمل و ابریشم دو ماده ای هستند که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

80- روسی (Russian Style)

سبک خانه‌های روسی را می توان به شکل گرم و نرم ، دنج و پذیرا تعریف کرد. این سبک از خانه هر دو فضای کلاسیک و روستایی را برای ایجاد ترکیبی کامل از لوکس و ساده باهم ترکیب کرده است. این فضا مملو از لوازم پرمعنی مانند تزیینات دیواری دستباف و مبلمان دستباف است. کابینت های پانل دار ممکن است از هنرهای عامیانه یا نمادهای هندسی برخوردار باشند. رنگ هایی که در تمام خانه های روسی به کار رفته است شامل رنگ های سبز نعنایی ، سفیده خامه ای ، زرد طلایی و قهوه ای تیره است. گل ها ابزاری برای تزئین اند و اغلب استفاده می شوند. الگوهای گلدار روی پرده ها و بالش ها یافت می شود ، دیوارها دارای نقاشی های گلدار هستند و شکوفه های گلدان ها باعث جذابیت و درخشندگی خانه می شوند. کفپوش های چوبی پارکت یا کاشی های تزئینی سرامیکی از جذابیت های خاص دیگر این خانه ها هستند.

81- روستیک یا روستایی (Rustic Style)

یکی از سبک های طراحی داخلی با نمونه طراحی های بسیار زیبا . این سبک طراحی از طبیعت الهام گرفته است. خانه های به سبک روستایی از سادگی و زیبایی ناهموار طبیعت الهام می گیرند. مبلمان و پارچه ها از موادی است که در بیرون از منزل یافت می شوند ، مانند چوبهای فرسوده ، سنگ ، بتن ، کنف ، پشم و پنبه. فضای داخلی با رنگ های خنثی پر شده است تا توجه شما را به مواد خیره کننده خام که برای ایجاد کف ، دیوارهای قدیمی ، میز و صندلی مورد استفاده قرار گرفته اند ، جلب کند. دیوارها به رنگ سفید نگه داشته می شوند و یا با آجر ، سنگ یا چوب پوشانده می شوند. پنجره های بزرگ یکی دیگر از عناصر رایج در طراحی خانه های به سبک روستیک است ، زیرا آنها فضا را با نور طبیعی پر می کنند و به خانه کمک می کنند تا حد ممکن فضای بیرون از خانه را حس کنند. صندلی Adirondack یکی از محبوب ترین مبلمانی است که در این سبک از طراحی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

82- اسکاندیناوی (Scandinavian Style)

یکی دیگر از سبک های طراحی داخلی زیبا ، فضای داخلی به سبک اسکاندیناوی است که تا حدودی شبیه به سبک طراحی روسی و روستایی است. این را می توان با سادگی ، در استفاده از خطوط صاف و مواد ساده و بی الایش تشخیص داد. فرش های سرتاسری به ندرت در خانه های اسکاندیناوی دیده می شود. درعوض ، در هر اتاق به جز حمام از کف های چوبی استفاده می شود. کفپوش ها همیشه از نظر رنگ ,روشن هستند. دیوارها به طور معمول یا سفید یا خاکستری هستند و از پارچه های آبی رنگ بر روی مبل ها ، فرش ها و ملافه ها استفاده می شود تا رنگی خاص را به داخل خانه بیاورند. معماری اسکاندیناوی و مبلمان مینیمالیستی دارای خطوط تمیز و ساده هستند. شومینه های شمالی به طور معمول کانون اصلی یک اتاق برای گرم کردن فضای داخلی و ارائه کنتراستی دنج با رنگ های روشن است.

83- شبی شیک (Shabby Chic Style)

شیبی شیک سبک های روستایی و پر زرق و برق را ارائه می دهد. نام آن به طراح لندن ، راشل اشول تعلق دارد که از “یافته های” ارزشمند او در بازار کهنه فروش یا سمساری الهام گرفته شده است. مبلمان در این سبک فرسوده به نظر می رسد. پارچه های روی مبل ها ، ملافه ها و پرده ها به طور معمول از جنس پنبه بوده و دارای رنگ های سفید یا پاستلی هستند تا فضای اتاق نرم و لطیف به نظر برسد. مواد معمول استفاده شده شامل چوب فرسوده ، آهن فرفورژه و حصیر است. میزهای آشپزخانه از چوب گرم ساخته شده اند و در زیر میز یک فرش بافتنی قرار دارد. از میز های قدیمی در این خانه ها استفاده میشود و لوسترهای قدیمی اتاق را روشن می کنند. به طور کلی ، دارای یک فضای زیبا و دلپذیر ساحلی بی نظیر است. فرسودگی نمای این خانه شبیه دکوراسیون روستاهای فرانسه و خانه های روستایی است.

84- شیکر (Shaker Style)

طراحی داخلی به سبک شیکر سادگی و کاربردی را در بر می گیرد. مبلمان ساخته شده به سبک شیکر همیشه از چوب های مرغوب و با کیفیت بالا بوده و اغلب ساخته می شوند تا سال‌ها ماندگار شوند. صندلی ها ، مبل ها و میزها به دلیل سبک بودن ، دارای پایه های صاف هستند. پایه های مخروطی از نظر ظاهری زیبایی خاصی دارند اما به راحتی نمیتوان انرا بلند کرد. میزها به طور معمول دارای چوب های ساده و لبه های گرد برای جلوگیری از هرگونه زرق و برق هستند. از رنگ های خنثی مانند خاکستری ، قهوه ای روشن و سفید مایل به خاکستری در کل خانه های به سبک شیکر استفاده می شود. لوازم لامپ به اندازه مبلمان دارای جزئیات بسیار اندک ، منحنی های حداقل و خطوط مستقیم و بسیار ساده اند مانند نورپردازی معاصر. کابینت شیکر هنوز هم یکی از محبوب ترین ویژگی های آشپزخانه در خانه است. این کابینت های داخلی با روکشی تمیز, ظاهری کلاسیک دارند ولی به طور معمول دارای جزئیات زیادی نیستند.

85- جنوب غربی (Southwestern Style)

رنگ هایی که در سبک جنوب غربی یا سبک سانتافه ایجاد می شوند شامل رنگ هایی مانند نارنجی تیره، سبز ، بژ و قرمز است. رنگ های روشن مانند فیروزه ای و زرد پر جنب و جوش در خانه هایی به سبک جنوب غربی به ندرت استفاده می شود. بافت یکی دیگر از خصوصیات مهم است. چرم و جیر بیشتر در اثاثه یا لوازم داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و قراردادن کاج برروی میزها و صندلی ها در این سبک محبوب است. مبلمان معمولاً از چوب هایی با رنگ روشن ساخته شده اند و دارای الگوهای هندسی پرجلا و گرانبها هستند. وسایل روشنایی مانند لامپ و قلاب از مواد طبیعی مانند آهن فرفورژه ، سنگ یا برنز ساخته شده اند. کاشی کاری خاک رس یکی دیگر از ویژگی های بیرونی خانه های طراحی شده به سبک جنوب غربی است. فرش های خاص و روکش تخت معمولاً از پشم بافته شده و یا از الیاف طبیعی دیگر ساخته می شود.

86- رنسانس اسپانیایی (Spanish Renaissance Style)

سبک رنسانس اسپانیایی جزئیات غنی از دوران رنسانس را با اثرات مدیترانه ای سبک اسپانیایی ترکیب می کند. مبلمان با طرح های هندسی کاملاً پیچیده حکاکی شده است و با چرم روشن ، قرمز یا سبز و فلزات تزئینی مانند برنج یا میخ های فلزی تزیین شده است. صندلی ها و میزها معمولاً از چوب های سنگین مانند گردو ، سرو یا بلوط ساخته می شوند. وسایل روشنایی مانند چراغ های دیواری ، لوسترها و لامپ ها معمولاً با آهن فرفورژه آراسته شده اند. روکش فرش و سفال های سبک اسپانیایی به عنوان وسایل های تزئینی استفاده می شوند. پنجره ها ، درهای ورودی و پیشانی از قوس های نرم برخوردارند.. معماری این دوره غالباً با حکاکی های کم رنگ فلزی تزئین شده می باشد که تحت تأثیر حرکت هنری پلاترسک قرار گرفته بود.

87- استیمپانک (Steampunk Style)

طراحی داخلی به سبک استیمپانک ، فضای داخلی ظریف را با سبک صنعتی یا ماشینی آمیخته است. این مجموعه از موادی مانند چرم ، چوب تیره ، مس و برنز و فلز تشکیل شده است. مبلمان به طور معمول دارای خصوصیات صنعتی هستند ، زیرا میزها، صندلی ها و مبل ها علاوه بر اثاثه یا لوازم داخلی چرمی از چوب و فلزات ساخته می شوند. در طراحی به سبک Steampunkلوستر ها بسیار ساده و عاری از هرگونه تزئینی هستند. نقشه های قدیمی ابزاری برای تزئین هستند که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند به عنوان نقاشی دیواری آویزان شوند تا یک نقش قدیمی به فضای داخلی اضافه کنند. موادی مانند لوله ها ، دیوارهای بتونی و چوب های خیس شده فقط به جذابیت فضای داخلی استامپانک می افزایند. ریشه های سبک استیمپانک را می توان دردوره قرن بیستم ردیابی کرد ، و به طور کلی از آثار ادبی ژول ورن و هربرت جرج ولز الهام گرفته شده است. به دلیل ترکیب غنی مواد و بافت هایش ، تبدیل به یک سبک محبوب سینما شده است. فقط “شهر بچه های گمشده” ، “غرب وحشی” یا “هوگو” را تماشا کنید تا سبک استیمپانک را در عمل ببینید.

88- سوئدی (Swedish Style)

فضای داخلی به سبک سوئدی با ظرافت و کلاسیک و زیباست. خانه های سوئدی به دلیل تمرکز بر کاربردی بودن و سادگی (با وجود دشواری هایی در نصب مبلمان IKEA) از مضامین مدرن و مینیمالیستی بهره می گیرند. دیوارها به طور معمول با یک رنگ خنثی مانند خاکستری یا سفید مایل به خاکستری پوشیده شده اند تا احساس سبکی و واهی را به اتاق بدهند. فضای داخلی را می توان با رنگ های خاکی مانند سبز ، قهوه ای و خاکستری مایل به قهوه ای دید، زیرا سبک سوئدی بر استفاده از طبیعت تأکید دارد. مبلمان در خانه های سوئدی به زیبایی های سنتی متکی است. صندلی های چوبی با پشتی های خمیده و پایه های چرخدار آراسته می شوند ، در حالی که میزها و کمد ها معمولاً دارای ظاهری فرسوده اند و سفید یا خاکستری رنگ هستند. مبل ها و صندلی ها با مواد طبیعی مانند کتان ، پنبه ، چرم و جیر تزیین شده اند. لوازم روشنایی ساده و حاوی جزئیات بسیار کمی هستند و دارای یک ظاهر ساده و مینیمالیستی هستند.

89- سنتی (Traditional Style)

از جمله سبک های دکوراسیون داخلی پرطرفدار در ایران می توان به خانه های سنتی اشاره کرد. یک خانه به سبک سنتی با مبلمان از سبک های دوره‌های مختلف مانند تودور، Regence ، لوئیز شانزدهم و گرجی پر خواهد شد. با این حال ، بر خلاف فضای داخلی اکلتیک ، یک خانه به سبک سنتی یک دید متمایز در پالت رنگ و متریال دارد. میزها ، صندلی ها و مبل ها معمولاً از چوب های تیره تهیه شده اند و بطور معمول با حکاکی ها و اشکال خمیده به طور کامل تزئین شده اند. پنجره ها دارای لبه های پیچیده ، حاشیه ای خاص و پرده های لوکس جمع آوری شده با تارهای باریک طراحی شده است. پارچه ها انواع مختلفی از الگوهای مختلف از جمله داماسک ، فلورال یا گلدار ، علامت و شطرنجی را دارند. برای ایجاد یک محیط آرام در خانه ، از رنگ های تیره استفاده می‌شود. اتاق ها با لوسترهای کریستالی درخشان و شمعدان های نقره ای که دارای درخشش گرم می باشد ، روشن شده اند. گلهای تازه یا ابریشمی در گلدان های زیبا و نقاشی های روغنی هنوز هم به عنوان لوازم تزئینی مورد استفاده قرار می گیرند.

90- ترنزیشنال یا انتقالی (Transitional Style)

طراحی داخلی به سبک انتقالی انواع مختلفی از سبک ها را در کنار هم قرار می دهد تا ظاهری بی انتها را به وجود آورد. از آنجا که دارای ترکیبی از طراحی سنتی و معاصر است ، مبلمان می توانند خطوط مستقیم و پیچیده ای داشته باشند ، یا دارای خطوط گرد وزینتی باشند. لوازمی مانند صندلی ، میز و مبل ها یک محیط مناسب با خلق و خوی مردانه و زنانه ایجاد می کنند. با این حال ، برخلاف اکثر سبک های سنتی ، مبلمان این سبک دارای تزئینات بسیار کمتری هستند. مبلمان دارای الگوهای گرافیکی و دارای مواد پارچه ای مانند پنبه سفید خامه ای ، چرم ساده و مخمل نخی راه راه است. نورپردازی شفاف و براق است ، دقیقاً مانند نیمک تها ، میزها و صندلی ها. چراغ های دیواری ، آویز و لامپ های رومیزی مجهز به خطوط مستقیمی اند که مشابه سبک مدرن هستند. در این سبک رنگ ها شبیه رنگ های طراحی سنتی هستند. رنگ های قهوه ای تیره ، خاکستری مایل به قهوه ای ، برنزه و سفیده خامه ای را مشاهده خواهید کرد.

91- تروپیکال یا استوایی (Tropical Style)

طراحی داخلی با سبک استوایی یا گرمسیری ترکیبی از مناطق مختلفی مانند هاوایی و پولینزیا فرانسه است. مبلمان از جنس مواد طبیعی مختلفی مانند چوب خیزران ، بامبو و حصیر تهیه شده است. مبلمان دارای چاپ هایی از الگوهای مشبک ، گل ها و برگ نخل های بزرگ هستند. لوازم روشنایی نیز از مواد طبیعی مانند چراغ آویز بافته شده ,ساخته شده اند. در مکان های گرمسیری برای ایجاد یک محیطی سبک و مطبوع از رنگ های به اصطلاح مطیع استفاده می شود که شامل پالت های رنگی هلویی کم رنگ ، قرمز، سبز ، آبی هستند. گیاهان سرسبز و شکوفه ها جلوه ی خاصی را به فضای داخلی می بخشند. در این سبک از رنگهای روشن تر استفاده می شود. بافت داخلی فضای به سبک استوایی شامل کنف هندی ، سایسل و سایر فرش های با الیاف طبیعی است. این سبک آرامش بخش در مناطق هوای آزاد مانند ایوان ها به کار میرود.

92- تودور (Tudor Style)

یکی دیگر از سبک های طراحی داخلی زیبا را در طراحی تودور می یابیم. این سبک معماری نشان دهنده آخرین تحول در طراحی قرون وسطایی است. قوس تودور ویژگی مشخصی برای این دوره کلاسیک انگلیسی است. خانه های به سبک تودور به طور معمول دارای نمای سنگی یا گچی با درهای چوبی در جلو هستند تا بتوانند یک سبک انگلیسی را بازآفرینی کنند. یکی از جزئیات نمادین از طراحی تودور زمین شیب دار وسقف شیروانی است. پنجره های موجود در خانه بلند و باریک هستند و چشم را به سقف های بلند مجهز به ترچه های چوبی سنگین هدایت می کنند. پنجره های بیرون زده از دیواره ساختمان یا پنجره های برجسته نیز به طور معمول در خانه های تودور مشاهده می شود. اتاق خواب ممکن است دارای تختخواب های چهار پوستر چشمگیر وگنجه های سنگین باشد. آشپزخانه ها دارای جزئیات قدیمی مانند چراغ هایی با آهن فرفورژه ، شیرالات روستایی و کابینت های کرم رنگ هستند. در سالن های نشیمن و ناهار خوری ، مبلمان چوبی تزئین شده گران و روکش های مخملی وجود دارد.

93- توسکانی (Tuscan Style)

طراحی داخلی به سبک توسکانی با رنگهای گرم و خاکی مانند زرد طلایی ، قهوه ای مایل به قرمز یا زرد ، قرمز سیر و سبز زیتونی تزئین شده است ، دقیقاً مانند آنچه که در یک تپه توسکانی پیدا خواهید کرد. کف ها با جزییات تزئین شده اند و شامل چوب فرسوده ، کاشی های ساخته شده از سنگ یا کاشی کاری های معرق هستند. فرش های زیبا و با جزئیات زیاد و تاریخی یک عنصر دنج را به کف ها اضافه می کند. پنجره همیشه بدون پرده باقی مانده است ، بنابراین نور طبیعی می تواند به راحتی در فضای داخلی جریان یابد و گرم شود. مبلمان از طراحی مدیترانه ای با چوب مجلل و رنگ های باشکوه یا از طرح های پیچیده که شامل عناصر طبیعی مانند گل و میوه است استفاده می کنند. اتاق ها با آویزهای معلق، شمع ها و وسایل مخصوص روشنایی روشن شده اند. دیوارها با هنر های برجسته ای مانند بطری های شراب ، میوه و گل تزئین شده اند ، در حالی که سقف دارای تیرهای چوبی است.

94- شهری (Urban Style)

فضای داخلی به سبک شهری ، فضای داخلی مشابهی به خانه های روستایی و صنعتی دارند. آجر و سنگ در معرض نمای دیوارها و آویزهای صنعتی ساخته شده از استیل ، مس و آهن باعت روشنایی همه ی اقلام و جزئیات در سراسر خانه می شود. نورپردازی نیز یک عنصر مهم است زیرا رنگ های تیره ای که کف ، دیوار و مبلمان را می پوشاند را به نوعی باید جبران کند. پنجره های سرتاسری ، که برای روشنایی وسایل استفاده می شود ، یکی دیگر از ویژگی های کلاسیک این سبک شهری است. مبلمان از ترکیبی از چوب های فرسوده و براق ساخته شده است تا تعادل کاملی از سبک جهانی قدیمی و سبک صنعتی ایجاد شود.

95- ونیزی (Venetian Style)

ازجمله سبک های دکوراسیون داخلی گران و باشکوه می توان به طراحی ونیزی اشاره کرد. خانه های به سبک ونیزی مجهز به یک فضای مجلل و مسحور کننده هستند. بسیاری از عناصر در سرتاسر فضای داخلی ونیزی به طلاکاری ختم شده اند. ، از جمله آن می توان به پایه ی مبلمان و صندلی ، آینه ، نگهدارنده شمع ، قاب عکس و غیره اشاره کرد. مجموعه آینه های کوچکتر با جزئیات زینتی در دکوراسیون استفاده می شود و به فضای داخلی جادار تر کمک می کند. از چراغ های دیواری برای هایلایت آینه ها و بازتاب نور استفاده می شود. مبلمان چوبی و به طور معمول با پارچه های طرح دار مانند گل و یا نوار تزیین شده است. خانه های به سبک ونیزی دارای یک پالت رنگی باشکوه است که از کرمی، قرمز شرابی ، طلایی و بنفش ساخته شده است. آباژورها درکنار شمع های سفید و لوسترهای بزرگ روشن می شود. یکی از ویژگی های بارز معماری ونیزی استفاده از قوس نوک دار گوتیک و ترکیب با الگوهای تزئینی موری (وابسته به اهالی شمال آفریقا) است.

96- سبک ویکتوریا (Victorian Style)

فضای داخلی ویکتوریا بزرگ ، زینتی و ظریف و دارای نظم است. خانه های این دوره به طور معمول به فضاهای عمومی و خصوصی تقسیم می شوند که سالن اتاق اصلی برای سرگرمی مهمانان است. مبلمان از چوب های تیره و براق مانند گردو ، چوب بلسان بنفش و چوب ماهون ساخته شده اند. پشتی ، بازوها و پایه های صندلی ها و مبل ها با نقوش گلدار حکاکی شده اند. یک سالن ناهار خوری به سبک ویکتوریایی دارای لامپ های سلطنتی و لوسترهای بسیار زیاد است و اغلب با یک قفسه ی ظروف با شکوه تزئین شده است. سقف ها معمولا با طلاکاری های زینتی تزیین شده اند . پالت های رنگی شبیه به خانه های به سبک ونیزی است و از گیاه خردل ، اسطوخودوس ، چوب گردو تشکیل شده است. کارد و چنگال ویکتوریا ، نقاشی ها و پارچه ها شخصیت را به فضای داخلی می آورند.

97- وینتیج (Vintage Style)


سبک وینتیج از دهه 1940 و 50 اشاره دارد و دارای یک محیط راحت و آرامبخش است. احساس بازار کهنه فروش ها را می توان در قفسه های باز ، کاسه های تزئینی یا قفسه های کتاب دید که علاقه و شخصیت این سبک را به خانه می افزاید. سایر لوازم جانبی که یک سبک زندگی وینتیج را به ارمغان می آورد عبارت است از: آینه های طلاکاری شده قدیمی ، قرنیز منبت کاری شده ، لامپ های شیشه ای مات ، دیوارهای استنسیل و کاشی های تزئینی. حمام ها معمولاً دارای یک وان چدنی یا چینی برای احساس دنیای قدیمی هستند. در آشپزخانه وسایل آشپزخانه و لوازم جانبی مختلفی از قبیل توسترهای قدیمی ، قهوه سازها و میکسرها برای افزودن حس عتیقه در صفحات میز گذاشته شده اند. در اتاق نشیمن ، نیمکت ها و صندلی ها با نقاشی های زیبا یا گل های زینتی تزئین شده اند. پرده های توری ظریف با رنگ های خنثی سفید و یا ملایم ، لطافت خاصی راایجاد میکند.

98- وسترن یا غربی (Western Style)

طراحی داخلی به سبک وسترن همانند خصوصیات خانه های روستایی توسکانی به دلیل داشتن یک پالت رنگی گرم و جزئیات بسیار زیاد است. به عنوان مثال ، آشپزخانه ها دارای کاشی ها و دیوارهای نارنجی سوخته هستند که با نقاشی ، چاپ ، نقاشی های دیواری رنگارنگ و کاشی های معرق تزئین شده اند. صندلی ها و نیمکت های چرمی با بالش و روکش های الهام گرفته شده از ناواهو آراسته شده اند تا رنگ و لعاب غربی را به فضای داخلی شما اضافه کنند. خانه های غربی یک پالت مستقل از زرد طلایی ، قهوه ای مایل به قرمز و قرمز سیر را نشان می دهند و رنگ هایی را که ممکن است در صحرا پیدا کنید ، نشان می دهند. روشنایی های خاص و آویزهای سفالی این پالت رنگی را باشکوه می کنند. تیرهای سقفی در سبک خانه های غربی در اکثر خانه ها مشترک است و بهمراه مواد طبیعی مانند سنگ و گرانیت نیز می باشد. شومینه ها در مقیاس بزرگ از عناصر اصلی این سبک هستند و غالباً از سنگ های تراشیده شده ساخته شده اند.

99- ویلیام و مری (William & Mary Style)

فضای داخلی الهام گرفته شده از سبک ویلیام و مری حالت مجللی دارد که دارای صندلی هایی با پشتی های بلند ، خطوط منحنی ، با چوب جلا داده شده و پایه های میز به حالت توپی است . میز پاتختی و کمد کشودار در اتاق خواب ها و اتاق‌های به سبک ویلیام و مری یافت می شوند و دقیقاً به اندازه صندلی ها و نیمکت ها پر جزئیات هستند. این لوازم با گل، صدف و روکش جلبک دریایی آراسته شده است. برای تمرکز بیشتر روی مبلمان این سبک ، پالت های رنگ سبک ویلیام و مری با کرمی، خاکستری مایل به قهوه ای و قهوه ای خنثی شده اند. کف ها براق هستند ، معمولاً از چوب براق ساخته شده اند. کابینت آشپزخانه نیز از چوب هایی مانند اقاقیا و زیتون ساخته شده است و با تزئینات و روکش های مختلف تزئین شده است. صندلی Periwig یک نشانه های این سبک قدیمی است.

100- ذن (Zen Style)

ذن فرقه بودائیان طرفدار تفکر و عبادت وریاضت است، بنابراین جای تعجب ندارد که فضای داخلی به سبک ذن بر آرامش و هماهنگی تأکید دارد. خانه های ذن پر از رنگ های خاکی مانند بژ ، خاکستری و سفیداست. در فضای داخلی خانه انواع متنوعی از کفپوش های چوبی ، مبل های پنبه ای و فرش های مخملی یافت میشود. فرش ها به طور معمول با رنگ کفپوش ها مطابقت دارند تا یک فضای زیبا و آرام را تقویت کنند. خانه های سبک ذن دارای پنجره های کف تا سقف هستند برای آنکه تا آنجا که ممکن است نور طبیعی به اتاقها منتقل شود. نورپردازی های خاصی مانند شمعدان دیواری چوبی برای روشنایی ، آینه ها یا هر نوع تزئین دیگر روی دیوارها استفاده می شود. مبلمان ,طبیعی و ساده نگه داشته می شوند و دارای خطوط صاف و بدون جزئیات و تزئینات اضافی هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید